Skocz do zawartości

523 a 525 roznice


pawcio5

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mozna czy nie mozna

warto czy niewarto

oplaca sie czy nie oplaca sie

bo juz sam niewiem

coprawda autko bede mial dopiero w maju ale chcial bym wiedziec juz teraz

W E39 na początku nie było 525i. Były 523i (silnik-M52b25) i 528i (M52b28). Od 2000/2001 roku wyszła II edycja E39 i zamiast 523i i 528i pojawiły się 525i (M54b25) oraz 530i (M54b30). Mówię tylko o tych modelach, o których wspomniałeś. Musisz się zastanowić, który dokładnie model Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna czy nie mozna

warto czy niewarto

oplaca sie czy nie oplaca sie

bo juz sam niewiem

coprawda autko bede mial dopiero w maju ale chcial bym wiedziec juz teraz

W E39 na początku nie było 525i. Były 523i (silnik-M52b25) i 528i (M52b28). Od 2000/2001 roku wyszła II edycja E39 i zamiast 523i i 528i pojawiły się 525i (M54b25) oraz 530i (M54b30). Mówię tylko o tych modelach, o których wspomniałeś. Musisz się zastanowić, który dokładnie model Cię interesuje.

 

chodzi mi oto czy mozna i czy warto przekladac kolektor dolotowy i komputer zeby podniesc moc silnika

 

a samochod mam juz zamowiony na maj e39 523 1999rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
523 nie jest to rakieta ale jest to silnik bardzo elastyczny i posiadający wystarczająco duzo mocy wedlug mnie do jazdy zarowno szybkiej i dynamicznej jak i uzytkoania po miescie i na trasie. Też słyszałem że ma lepsze osiagi niz m50 192 km chociaz ze ten starszy jest mocniejszy, ale czy jest to prawda?? Nie wiem, lepiej zmienic a 2,8 niz kombinowac przy kolektorach, chyba ze ktos robil taki zabieg prosze o jakeis szczegoly:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z danych papierowych wynika że e39 323i ma taki sam moment jak e34 525i, ponadto max moment w 523 i jest już od 3500 obrotów . 523i chyba własnie dzięki nizej położonemu max momentowi jest nieznacznie szybsza 0-100 niz 525i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.