Skocz do zawartości

E-36 Wycieraczki czasami szaleją?Pomocy...


RafiRud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam BMW E-36 323i.Od tamtej zimy 2005-2006 jak były mrozy zaczął mi się problem taki że w czasie dużych mrozów poniżej -10 podczas używania wycieraczek,czasami zaczynały wariować-czyli zaczynały szybko chodzić nie reagowały na przełacznik wycieraczek,a po około pół minuty zatrzymywały się gdzie popadło nawet na środku szyby i dopiero po wyłączeniu zapłonu i włączeniu zaczynały prace normalną i wracały na swoje miejsce.Czasami dopiero po jakimś czasie wracały do normalnej pracy.W lecie nic sie nie działo aż do jesieni.Zaczynały wariować przy wilgotnych dniach podczas opadów-dodam że czasami.Problem ten zaczyna pojawiać sie coraz częsciej,i najbardziej jest dotkliwy podczas opadu śniegu.Dotarłem do modułu wycieraczek i jest ładny suchy w środku,układ nie podpalony nigdzie.Nie wiem co to może być ,bo elektryk powiedział,że jak nie padnie całkiem to nie zdiagnozuje usterki.Byłem pewny że w module jest wilgoć,a tam wszystko suchutko.Pomóżcie!!!!Chciałem dostać sie do silnika wycieraczek ale nie mogę dotrzeć do niego.Co trzeba rozkrecic zeby go ujrzec lub wyciagnąć bo zdjecie pior wycieraczek i plastykowego podszybia nic nie daje wraz go nie moge dojrzec.Przypomne że mam motor 2,5 litra i pod maska jest troche ciasno.Proszę mi pomóc co moze byc winne za tą usterkę wycieraczek w moim BMW 323i .Z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałeś wycieraczek w duże mrozy?? bez sensu .mogłeś je rozwalić, a poza tym w takim mrozie one nie spełniaja w ogóle swej funkcji- guma twardnieje na maxa i skrobie oblodzona szybę, szkoda piór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według ciebie w mrozy jak szyby chcesz przemyć to trzeba zatrzymać się i szmatą szybe wycierać.Gratuluje.Takich mądrości nie potrzebuje!!!! Jak sa mrozy tylko idiota moze rozwalic wycieraczki właczajac je na oblodzonej szybie po wejsciu do auta,widocznie tak robiłeś ty,a jesli sie auto zagrzeje i ja mam coś takiego jak nawiew na szybe :lol: bo ty chyba nie masz wiec szyba jest rozmrozona i nie wiem czym mozna rozwalic wycieraczki.Nie umiesz mi pomóc to nie odzywaj się wcale.U mnie jest usterka typowo eletryczna lub elektroniczna-ale gdzie????To sie dzieje czasami przy deszczu ,sniegu lub zimnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz osłonę nad nogami kierowcy i tam jest przekaźnik od wycieraczek i spróbuj go poprawić ,zobacz czy nie zaciekł wodą,może zaśniedziały styki a jak nie to wymiana modułu-używka około 100,ale może nie bedzie trzeba mi wystarczyło przeczyścić
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem,że dotarłem do modułu i jest on za schowkiem-trzeba schowek rozebrac.Czytałem posty wcześniej i rozebrałem na poczatku osłone głosnika w nogach kierowcy i podnóżek po lewą noge ale tam u mnie nic nie ma.Moduł był za schowkiem,był suchy i ładny.Zebym wiedział,że to wina modułu to bym go zmienił,ale wyglądał jak nowy w srodku i elektryk tez powiedział ze jak całkiem nie padnie to nie zdiagnozuje usterki.Oprócz modułu jest coś jeszcze co odpowiada za prace wycieraczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze po raz drugi,że ja do modułu dotarłem i był w moim modelu 323i z 95r za schowkiem w desce rozdzielczej.Opisane przekażniki u mnie są zabudowane plastykiem,więc nie wiem czy w jakiś sposób mozna go rozwalić lub zdjąc??A wogóle to mam nastepny problem nie wiem co i jak,bo wczoraj a dodaje ze jest mroz i śnieg ,jak włączyłem wycieraczki silnik zaczal sie dusić i zgasł i juz go nie moge uruchomic.Co jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.