Skocz do zawartości

Problemy z ksenonami :(


Feda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Podczas jazdy po dołkach światła ksenonowe mi mrugają a czasami nawet gasną - to po pierwsze.

Po drugie czasami się tak ustawią że świecą tylko na około dwa metry przed maskę, wtedy muszę się zatrzymać wyłączyć samochód i gdy ponownie włącze zaczynają świecić normalnie do póki nie wjadę na jakąś nierówność lub dołek :(.

 

Czy ktoś się może orjentuje jaka może być przyczyna :?:

 

Za pomoc i ewentualne sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Rafał F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no to masz jednym słowem wypalone żarówki , miałem to samo u siebie i jak Ci ksenon zgaśnie to wytświetla się na liczniku zaraz kontrolka choc nie musisz gasic silnika aby je ponownie włączyc tylko właczasz i wyłaczasz przełącznikiem świateł, po wymianie żarówek bedzie ok.... choc przez pierwsze 30h świecenia beda świecic na biały kolor potem na niebieski koszt to 160zł przynajmniej ja za tyle wyrwałem żarówki philipsa orginały tylko bez pudełka jeśli bedziesz jeszcze troche jeżdził to żarówka bedzie świecic czerwonym lub pomarańczowym światłem proste gaz w żarówce się wypalił....!!!!! Myśle że pomogłem..... pozdrawiam:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
witam no to masz jednym słowem wypalone żarówki , miałem to samo u siebie i jak Ci ksenon zgaśnie to wytświetla się na liczniku zaraz kontrolka choc nie musisz gasic silnika aby je ponownie włączyc tylko właczasz i wyłaczasz przełącznikiem świateł, po wymianie żarówek bedzie ok.... choc przez pierwsze 30h świecenia beda świecic na biały kolor potem na niebieski koszt to 160zł przynajmniej ja za tyle wyrwałem żarówki philipsa orginały tylko bez pudełka jeśli bedziesz jeszcze troche jeżdził to żarówka bedzie świecic czerwonym lub pomarańczowym światłem proste gaz w żarówce się wypalił....!!!!! Myśle że pomogłem..... pozdrawiam:):):)

 

Żarówki wymieniałem pół roku temu, możliwe żeby tak szybko się wypaliły :?: :?: :?: Na równej drodzr idealnie świecą problemiki zaczynają się na nierównościach.

Pozdrawiam

Rafał F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no to masz jednym słowem wypalone żarówki , miałem to samo u siebie i jak Ci ksenon zgaśnie to wytświetla się na liczniku zaraz kontrolka choc nie musisz gasic silnika aby je ponownie włączyc tylko właczasz i wyłaczasz przełącznikiem świateł, po wymianie żarówek bedzie ok.... choc przez pierwsze 30h świecenia beda świecic na biały kolor potem na niebieski koszt to 160zł przynajmniej ja za tyle wyrwałem żarówki philipsa orginały tylko bez pudełka jeśli bedziesz jeszcze troche jeżdził to żarówka bedzie świecic czerwonym lub pomarańczowym światłem proste gaz w żarówce się wypalił....!!!!! Myśle że pomogłem..... pozdrawiam:):):)

 

Żarówki wymieniałem pół roku temu, możliwe żeby tak szybko się wypaliły :?: :?: :?: Na równej drodzr idealnie świecą problemiki zaczynają się na nierównościach.

 

A sprawdzałeś czy oby one były faktycznie nowe bo tak jak opisuje prezes1303 było tak samo żarówka zaczęła migotać i w jeden dzień się wypaliła a światło to już miała fioletowe więc może to faktycznie jest przyczyna co do poziomowania to może gdzieś ci się zacina ślimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba w aso BMW nie założyli mi używek :?: :?: :?:

 

A ile cię skroili za nie jeśli można wiedzieć.

A co do ASO to nie mam zaufania jeśli nie patrzę im na ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No chyba w aso BMW nie założyli mi używek :?: :?: :?:

 

A ile cię skroili za nie jeśli można wiedzieć.

A co do ASO to nie mam zaufania jeśli nie patrzę im na ręce.

 

Coś koło 400 pln. Żarówki zawsze można kupić nowe, bardziej mnie interesuje czemu się nie ustawiają tylko świecą na 2 m przed maskę :?:

 

Tak jak by wypadły z zaczepów lub popsuły się mechanizmy do ustawiania :?:

Pozdrawiam

Rafał F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba w aso BMW nie założyli mi używek :?: :?: :?:

 

A ile cię skroili za nie jeśli można wiedzieć.

A co do ASO to nie mam zaufania jeśli nie patrzę im na ręce.

 

Coś koło 400 pln. Żarówki zawsze można kupić nowe, bardziej mnie interesuje czemu się nie ustawiają tylko świecą na 2 m przed maskę :?:

 

Tak jak by wypadły z zaczepów lub popsuły się mechanizmy do ustawiania :?:

 

No to ładnie cię skroili.

Co do poziomowania to może masz coś z samym urządzeniem które tym steruje jak się nie mylę to znajduje się na tylnej osi może wtyczka od niego jest zaśniedziała wyjmij przeczyść i zobaczysz co do świateł to stawiałbym jeszcze na przetwornice może gdzieś coś nie styka i dlatego ale dziwne że obydwie lampy mają ten sam problem że światłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zarejestrowani
to nie jest wina zarowek!!! Prawdopodobnie padlo ci samopozniomowanie, lub masz poluznione zaczepy do lampy, radze sie wybrac raz jeszcze do ASO i zarzadac prawidlowego ustawienia swiatel ( koszt 30-60zl ) i powinno byc ok

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% padlo samopoziomowanie, jest zamocowane przy przednim prawym wachaczu, slyszalem ze to kosztuje ok 200zl, podobno czesto sie psuje bo caly czas ciapie na to woda, a wiadomo jaka teraz pogoda :wink:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.