Skocz do zawartości

czujniki cisnienia w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie ma na forum interesujących mnie informacji,istniejące tematy dotyczą czego innego,a w mechanika i eksploatacja nie moge cos napisac nowego tematu....

 

Pytanie dotyczy czujników cisnienia w oponach.

Mianowicie,dlaczego komunikaty dotyczą tylko niewłasciwego ciśnienia a nie pokazują dokładnych wartości cisnienia jak np. w nowej lagunie???????

 

pare dni temu miałem komunikat raifenpanne hinten rechts,czyli coś z czujnikiem tylnego prawego,chociaż powietrze było ok.-myslałem że to jakaś awaria czujnika , ale

podjechałem na kompa,wykasowałem błędy i teraz mam tylko komunikat reifenpanne lub w angielskim. tyre low/flat.bez wskazania na konkretne koło

we wszystkich oponkach mam teraz 2.5 atm.ciśnienie stałe a komunikat cały czas taki sam,i nie wiem czy musze dopompować bo auto chce wiecej,czy poprostu coś z czujnikami..

nie pokazuje o które koło mu chodzi.

oponki 235/45 R17 jesli to ma jakieś znaczenie.. e39 2002r.

 

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie wiem jak w E39, ale w E90 nie pokazuje ciśnienia tylko najwyżej komunikat że mam kapcia.

Na feldze nie mam żadnego czujnika. W E90 mierzy spadek ciśnienia z ilości obrotów koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jones:

rzuć okiem na te schematy, może to pomoże?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=36_0317&hg=36&fg=15&hl=36

Zwróć uwagę że felgi z czujnikami opon chyba muszą mieć specjalny rodzaj wentyla (nr 7)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=36_0211&hg=36&fg=15

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam taki przypadek :

padł mi aku a bumie. prostownikiem naładowałem odpalilem i wszystko mi sie poresetowalo. wyskoczyl mi komunikat ( Reifenpanne - Tyre control inactive ) chce ustawić nowe ciśnienie ale jak daje zaplon na 1 i przyciskam przycisk od ciśnienia w oponach to nic sie nie dzieje. wczesniej nie mialem tajkiego problemu !!! popostu ustawialem nowe ciśnienie i komunikat znikał a teraz nic !!! :( co myślicie o tym panowie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA i trzeba aktywowac pownownie i sprawdzic bledy. Byc moze deaktywowaly sie (plant mode).

 

Możesz coś wiecej o tym napisać bo nie rozumiem... jak aktywować ?? błedy kompem wykasować czy wysciągniecie klemy z aku wystarczy?? co to jest to plant mode ????

Szukaj na forum co to INPA. A jak Ci sie nie chce to odwiedz najblizsze ASO :)

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to duze zagadnienie o co pytasz i wystaczy poswiecic godzinke i poczytac. Jak nie masz na to czasu albo nie umiesz czytac ze zrozumieniem to ponownie zachecam do wizyty w serwisie. Tak czy inaczej nie obejdzie sie bez podlaczenia auta do kompa.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pare postow wyzej napisalem "sprawdzic bledy" z czego wprost wynika, ze trzeba to cos co posiadasz podlaczyc do kompa. Trzeba miec inteligencje rosliny doniczkowej zeby do tego nie dojsc lub nie umiec wpisac INPA w opcje szukaj forum :mad2:

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć wiskas zamiast mózgu zeby na samochód marki BMW 530 mówić to cos . gościu przestań się juz ośmieszać nie udawaj takiego mądrego ponieważ widać ze zgrywasz cwaniaka a w pupie byłeś i kupke widziałeś także daj sobie na looz "panie mądraliński i wszechwiedzący"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki przypadek :

padł mi aku a bumie. prostownikiem naładowałem odpalilem i wszystko mi sie poresetowalo. wyskoczyl mi komunikat ( Reifenpanne - Tyre control inactive ) chce ustawić nowe ciśnienie ale jak daje zaplon na 1 i przyciskam przycisk od ciśnienia w oponach to nic sie nie dzieje. wczesniej nie mialem tajkiego problemu !!! popostu ustawialem nowe ciśnienie i komunikat znikał a teraz nic !!! :( co myślicie o tym panowie ???

 

Co Ty do mnie rozmawiasz :D nie wiem co to za opcja nigdzie czegoś takiego nie widziale a czasami mi wyskakuje podczas jazdy ze mam nieprawidlowe cisnienie. Mowisz ze to sie jakos ustawia itd? i co to jest "przycisk od ciśnienia" z gory dzieki za jakies przetłumaczenie dla niezorientowanego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.