Skocz do zawartości

Chłodnica ,nowa zamiennik czy używana???


Alf007

Rekomendowane odpowiedzi

:twisted2: :twisted2:

dwóch kolegów z e39 kupuje używki :mad2: a ja jako drugi z e34 polecam nówkę zamiennik. ciekawe jak to jest, czyżby samochody na wyrost?

Powiem tak - nie wyobrażam sobie kupowania takich elementów używanych. Płacisz 200-300zeta i nie wiesz czy i jak długo pociągnie... a płacisz dwie stówy więcej i masz święty spokój. Kurcze, przecież to chłodnica a nie pokrowiec na fotel :duh:

Prawodpodobnie do e39 może być droższa, tego nie wiem, ale skoro jeździłbym takim samochodem, to muszę liczyć się z tym że wydatki mogą być ciut większe niż za e34.

Do mojej m50b25 chłodnica holenderska 500zeta +dwa lata gwarancji. <- lubie ten samochód więc dylematów nie mam. Używkom stanowcze nie! Zresztą, czy to taka straszna kasa? Przecież co rok nie wymieniasz chłodnicy...

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o joj o joj

 

tak masz rację tylko kolega zadał pytanie - wiele osób w zaprzyjaźnionych warsztatach wymienia na używane części a zwłaszcza te co w pierwszej kolejności nie odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy - wiele warsztatów daje gwarancję na takie części i późniejszą ew. opiekę

 

a tak "między słowami" "holenderska 500zeta" - pewnie oryginalna ;) zwykły zamiennik o który również kolega pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Popekala mi chłodnica i w dodatku mi ten krociec sie ułamał ,i musze wymienic co polecacie uzywke za ok 300-400zl czy zamiennik za 600zl???pzdr

 

Ja polecam mimo wszystko nową. Kupiłem oryginał BEHR nówka sztuka do 540I za 620 zł + kurier w http://www.radiator-service.com.pl/

Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym elementem chłodnicy jest króciec. Przez lata ten plastikowy cienkościenny element musi znosić wysokie ciśnienie i jest na przemian ogrzewany i ochładzany dlatego w używanej chłodnicy jego czas jest policzony i lepiej w tym wypadku zdecydować się na zamiennik , ale wiele zależy od tego ile lat ma chłodnica i za ile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.