Skocz do zawartości

200 tys za mną, co sugerowalibyście zrobic


Naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mojej E30 stuknęło (jeśli wierzyć książce serwisowej, ha ha) 200tys km,

wstawiam ją do warsztatu aby wymienić olej, filtry itp standardowy stuff.

Czy uważacie, że przy takim "okrągłym przebiegu" powinienem zwrócić na coś jeszcze szczególna uwagę? Z bardziej niestandardowych rzeczy mam nowe hamulce, amortyzatory, dźwigienki i popychacze (przy 180tys klekotać zaczął), olej w tylnym moście.

Pomyślałem, ze wymienię olej w skrzyni biegów (nie wiem czy kiedykolwiek był wymieniany) macie jakieś inne sugestie?

Może ten post lekko śmieszny Wam się wyda, że nie wiem co z pieniędzmi robić ;) ale bardzo fajnie mi się jeździ moją E30-ką i chciałbym, żeby mi jeszcze trochę posłużyła :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz górę zrobioną to przez długi czas nic szczególnego nie powinno się dziać tak gdzies do 300-350 tys. Przy tym przebiegu tego typu silniki nadal jeżdża dobrze ale zaczynają już brac olej. Z rzecy o których trzeba pamiętać to regularna wymiana olejów i płynów tak jak jest to standardowo w innych autach a jedyne na co należy zwrócic szczególną uwagę to napęd rozrządu bo w tym silniku nie należy przekraczać na nim przebiegu 40 tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ta wiara w przebiegi z licznika i z ksiazki serwisowej

 

w m20 nie ma prawa nic zaczac stukac przy 200tkm

 

Poza tym pragne zauwazyc, ze kilkunastoletnie auta z przebiegiem 200tkm to przeogromna rzadkosc i rarytas. Takie e30 w niemczech (w polsce zreszta tez) kosztuja majatek

podkreslam,ze chodzi o faktyczny przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.