Skocz do zawartości

BMW E39 540 marnie grzeje, przerabiał ktoś temat?


Wojtaszi

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ten sam problem w 540 ale e34 a zrobili to mi sie po wymianei plynu chlodniczego przed tymi mrozami. Albo tak mi sie tylko wydaje, bo jeszcze wczesniej mialem cos dziwnego jadac na trasie. Silnik miał swoja temperature czyli ok 100 az tu nagle spadla do jakichs 30 chwile tak sie zatrzymalo i znowu 100 i tak ze dwa razy. Ale nie jestem pewien czy to wlasnei to. No a teraz mam tak ze dmucha mi takim lekko letnim powietrzem z tego srodkowego czyli twarzowego poziomu. Bo na nogi daje ekstra cieplym czyli tak jak wtedy zimne dmucha kazdym tunelem dobrze nawet jak wlacze klime. Probowalem bawic sie climatronickiem ale to nic nie dalo ciagle dmucha tym leciusko cieplym powietrzem ale odkrylem ze gdy wylacze silnik i przekrece kluczyk w stacyjce na zero albo go wyjme to dzieje sie cos dziwnego. Mianowicie jest takie brzeczenie jakby cos sie chcialo przestawic a nei moze. Rozumiem pewnie ze to szuflady nadmuchu chca sie przestawic tak aby powietrze normalnie docieralo przez wlot powietrza do samochodu ale chyba to sie nie udaje bo nei ma w tym plynnosci tylko tak jakby cos probowalo ale mialo jakis opor za chwile znowu probowalo i nic i to jest taki dziwny dzwiek jakby jakis silniczek napotykal opor. Przynajmniej tak mi sie zdaje . I tez nie wiem co to jestem ciekaw czy jak pojade na komputer to mi cos wiecej powiedza bo niby to climatornik czy lepiej od razu do fachowca od klimy i wentylacji ?? :modlitwa:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam również E34 540 i ta grzeje ładnie, myślałem że może masz zapowietrzony układ po wymianie tego płynu ale skoro na nogi daje dobrze to faktycznie możesz mieć bałagan z tymi klapami, jak się czujesz na siłach to rozbieraj i szukaj byc moze to drobiazg mechaniczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ktorej czesci samochodu to sie w ogoe znajduje duzo jest roboty z tym wszystkim a dodam ze odkrylem cos jeszcze mianowicie w tych kratkach nawiewu w srodkowym tunelu nad radiem sa trzy kolka lewe do sterowania lewa kratka prawe do prawego no i srodkowe i tam jest albo zimne do dolu albo gorace do gory tylko u mnie to bardzo luzno chodzi wrecz lata nie zaskakuje jak inne kolko na jakas skale tylko od tak sobie lata i zazwyczaj sobie jest bezwladnie na srodku jak na sile biore do gory to i tak nic nie daje czy to moze byc przez to bo to chyba steruje jakimis szufladami czy tam polkami ?? :mad2:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.