Skocz do zawartości

[KUPNO] koledzy chyba mi odbiło :)


lesgie

Rekomendowane odpowiedzi

witam użytkowników marki

 

niedawno kupiłem 325tds '97 i autko tak przypadło mi do gustu

(a mojej pani jeszcze bardziej), że zacząłem mysleć o drugim i...

kupiłem 730 automat '90, auto jest w bardzo dobrym stanie zresztą od pasjonata tematu, mam natomiast kilka pytań bo w ferworze nie pytałem poprzedniego właściciela:

 

co ile zmieniać olej w automacie

co to jest tryb m w mojej skrzyni 4hp ( e- economic, s-sport, m-? )

czasem odzywa mi się po naciśnięciu hamulca BREMSLI ELEKTRIK a światła stopu działają i żarówki są oczywiście sprawne

 

z góry dzięki za pomoc

proszę o ew. inne uwagi i sygestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zas chodzi o wymiane oleju to teoretycznie powinno sie wymieniac tak czest jak olej silnikowy,ale ogółem nie zaleznie od ilosci kilometrów,warunków to dwie wymiany silnikowego i przy trzeciej wymiana olejowego.Jesli nie wiesz kiedy był wymieniany to poprostu wymień sam dla siebie i samochodu.

pozdr

Sylwia374

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż na moje pytania,

ostatnio gdzieś przeczytałem, że m w skrzyni to tryb manual ??,

właściwie interesuje mnie czy mogę ruszać np. z 3 na śliskiej nawierzchni i czy skrzynia wtedy nie jast przeciążona, po co w ogóle jest 3 2 1 oprócz D w tej skrzyni ? Przepraszam za te pytania ale nigdy nie jeżdziłem automatem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszajac z trzeciego biegu skrzynia jest bardzo przeciazona. Nie polecam ruszac bez potrzeby z tego biegu. Oczywiscie na sliskim mozna, a nawet czasami trzeba ruszac z tak wysokiego biegu, ale wtedy obciazenie dla skrzyni jest sporo mniejsze - cos blizej tego jakbys podniosl auto, zeby kola nie dotykaly podloza i wtedy to mozna nawet z ostatniego biegu ruszac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż na moje pytania,

ostatnio gdzieś przeczytałem, że m w skrzyni to tryb manual ??,

właściwie interesuje mnie czy mogę ruszać np. z 3 na śliskiej nawierzchni i czy skrzynia wtedy nie jast przeciążona, po co w ogóle jest 3 2 1 oprócz D w tej skrzyni ? Przepraszam za te pytania ale nigdy nie jeżdziłem automatem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w Automacie zmienia się co 40 tys km (w E32).

M to tryb manual przy włączonym M ruszaż z takiego biegu na jakim masz drążęk ustawiony. Drążkiem poprzez przesunięcie ustawiasz odpowiedni bieg.

S-Sport (kręci do końca) E - ekonomic (czyli normalna jazda do 3 tys obr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trybu M uzywaj raczej pzry utudnionych warunkach wlasnie jak oblodzona nawierzchnia,snieg M jak nie ktozry sadza z nowej generacji skrzyn jest to manual ale manual w tego typu skzryni to tzw Tip Tronic a tu w starego typu skrzyni nie masz mozliwosci pzrelaczania biegow recznie nawet elektronicznie wiedz jest to mylace jest to polozenie do tudnych warunkow z przelozeniami bo 321 poprostu nie przelacza sie na inne biegi tylko 3 to na nim jedziesz i sie nie przelaczy ani wyzej ani nizej to samo 2i 1 itp jak na D skzrynia przy innej ilosci obrotow zmienia bieg S i E tak jak koledzy opisali mowia same za siebie a polozenia skrzyni czyli R ,N , D,P i 3,2,1i wiadomo do czego sluza te ostatnie czyli 3,2,1 sa to tryby do jazdy przy utrudninych warunkch takich jak jazda z przyczepa duzym obciazenie a 1,2 sa to tzw biegi gorskie sluzace wlasnie do podjezdzania pod strome gorki podjazdy itp miedzy innymi tez z przyczepa Jka sie myle to mnie poprawcie

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.