Skocz do zawartości

Ustawienie wskazówek zegarów!!!!!!!!


EwelinaBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wymieniłam sobie tarcze zegarów na białe (zarąbisty efekt) :) :) ) ale mam pytanie przy demontarzu wskazówek zapomniałam w jakiej pozycji były i później założyłam tak na oko :roll2: czy one się same wyregulują czy poprostu trzeba godzin pracy zeby je ustawić odpowiednio...

 

Dodam ze na oko jest wszystko wporzadku ale chce mieć pewność czy jak jade 230 to jade 230 a nie np o 20 km mniej :wink:

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam :)

 

mój ojciec jest dzieckiem tylniego napędu....

a ja jestem jego córką !!!!!!!!!!!!!!!! :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze na oko jest wszystko wporzadku ale chce mieć pewność czy jak jade 230 to jade 230 a nie np o 20 km mniej :wink:

 

A gdzie Ty jezdzisz 230 :shock: teraz jest zima.

 

Musisz sam zamontowac wskazowki, tak jak byly. Same sie nie przestawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230 w 320 to pobożne życzenie a działanie zegarów najlepiej sprawdzić porównując prędkość z innym autem a jeśli masz pełnego kompa to możesz na nim właczyć pomiar prędkości tylko że nawet w fabrycznych zegarach jest nieco więcej niż w rzeczywistości jedziemy i ile komputer pokazuje. Wskazówkę obrotomierza ustaw na rozgrzanym silniku na ok 700 obr/min a od temperatury pionowo też na porządnie rozgrzanym silniku jeśli do tej pory nie miałaś problemów z układem chłodzenia i wskazówka stała pionowo po rozgrzaniu. Poziom paliwa to najlepiej ustawić tankując auto do pełna i ustawiając wskazówkę na maksimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img442.imageshack.us/img442/8128/dscn1310eh0.jpg

po maksymalnym odchyleniu krótsza część wskazówki na 175 km/h

 

http://img441.imageshack.us/img441/4374/dscn1311re4.jpg

po maksymalnym odchyleniu dłuższa część wskazówki na czwartej kresce ekonomizera kąt odchylenia jest taki sam jak na prędkościomierzu

 

zegary są z is ale kąty powinny być te same u ciebie.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.