Skocz do zawartości

slabo zwijajace sie pasy bezpieczenstwa


jackharrer

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce nic mówić ale w poradach "kupowanie BMW" pisze o tym ze auto ma duzy przebieg :P - pewnie sie sprezyny wyprostowały. Ja bym rozebrał kasety i kombinerkami nakrecił sprezyny - tylko uwazajcie bo tam jest taka kulka i jak ona nie trafi na swoje miejsce to bedzie sie pas co 1 cm zatrzymywal ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mówić ale w poradach "kupowanie BMW" pisze o tym ze auto ma duzy przebieg :P - pewnie sie sprezyny wyprostowały. Ja bym rozebrał kasety i kombinerkami nakrecił sprezyny - tylko uwazajcie bo tam jest taka kulka i jak ona nie trafi na swoje miejsce to bedzie sie pas co 1 cm zatrzymywal ....

 

dokladnie - kulka to element blokujacy w pasach bezwladnosciowych. jesli szpulka sie szybko obraca (bo wlasnie w cos dzwonimy) to kulka sila odsrodkowa jest wypychana do scianek i blokuje obrót rolki - blokuje pasy (trzeba bylo teorii wzglednosci Einsteina by w pelni wyjasnic to zjawisko - Newton nie dał rady :) ). A zwijaniem bębna zarzadza taka sprezyna (jak w zegarku czy zabawkach) zbudowana ze zwiniecia dlugiego paska blachy. Jesli się ją na jednym koncu odczepi i zawinie o jeden czy kilka obrotów to pasy powinny sie zwijać prawidłowo.

 

Mam jeszcze taką teorię, ze dodatkowym elementem utrudniającym zwijanie pasa jest jego zabrudzenie. Pas przecież brudzi sie tak jak wszystko, nabija sie kurzem, brudem i tłuszczem z łap, etc przez co sie usztywnia. Mysle, ze gdyby go przy tej okazji umyc w ciepłej wodzie z proszkiem do prania to stalby sie bardziej gietki i skory do wspolpracy. Dodatkowo pas sie z czasem mechaci, tak delikatnie ale jednak. Kilkanascie warstw tego meszku moze spowodowac, ze na szpulce zaczyna brakowac miejsca. Ale to tylko taka moja teoria ;)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.