Skocz do zawartości

pytanie, elektryka ?


mig

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam e34 rok 93 wszystko bylo ok do momentu kiedy to postanowilem poprawic oswietlenie zegarow bo nie wszystkie elementy byly podswietlone. wyjalem tylko modul z zegarami nic w srodku nie grzebalem powkladalem tylko zarowki bo sie okazalo ze kilku brakowalo i zamontowalem wszystko spowrotem.

od tego momentu

-zaczela migac mi kontrolka poduszki ,

-oprocz tego centralny zaczal sie gubic bo kilka dni nie dzialalo zamykanie/otwieranie drzwi centralnym na kluczyku,

- w czasie jazdy pomimo ze drzwi byly zamkniete wyskakiwal komunikat co chwile drzwi otwarte

- lampki podswietlajace wnetrze auta nie swiecily sie (pomimo ze byly ustawione na zapalanie sie przy otwieraniu drzwi) innym razem "mrugały"

-liczniki tez czasem przy wlaczeniu nie swiecily sie niektore dopiero po puknieciu w nie zaczynaly swiecic

- po kilku dniach zaczelo dzialac zamykanie/otwieranie drzwi centralnym na kluczyku (i teraz dziala normalnie)

- raz wyladowal sie akumulator (co prawda byl otwarty bagaznik i lampki swiecily ale doslownie z 15-20 minut czy to wystarczy na akumulator???)

- a ostatnio w trakcie jazdy na postoju na swiatlach auto zgaslo (nigdy tego nie bylo)

- a teraz stoii i nie mozna go odpalic (znowu chyba wina akumulatora, nie wiem bo nie mam mozliwosci teraz tego sprawdzic)

 

nie wiem oco chodzi czy to jakies zwarcia w ukladzie czy co innego

moze nie bez powodu brakowalo kilku zarowek w zegarach a moze to zbieg okolicznosci i co innego jest tego powodem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten defekt skomplikowany :shock: Po pierwsze sprawdż ładowanie akumulatora powinno być od 13,8-14,5V,po drugie akumulator to masz już chyba martwy bo niemożliwe aby go rozładowała lampka w bagażniku po 20 minutach i po trzecie rozbierz licznik i sprawdż czy napewno wszystko jest dobrze powtykane bo coś musi być zle skoro po uderzeniu w niego lampki zapalają się.

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od wyciagniecia tych zaroweczek ktorych nie bylo.

Moze one powoduja jakies zwarelko albo cos co psuje ci aku i robi choinke (i inne)

 

Jezeli chodzi o odpalanie to automat ma takie cos, ze nie odpali na biegu - jedyne polozenie do odpalenia to wlasnie P i N. Dlaczego nie odpala na P?? Za to pewno odpowieada jakis modulik ale sie w to nigdy nie zaglebialem wiec nie wiem.

 

Fakt jest taki, ze autko zaczelo Ci wariowac po wymianie (zamontowaniu) zarowek i od nich bym zaczol.

Do tego sprawdz moze bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[BAD] dalej to samo, bylo auto u elektryka niby zrobione a odpalilo tylko raz jak je odbieralem , zero problemu wsiadlem zapalilem i odjechalem do domu ale nastepnego dnia pod chata znowu to samo , komputer nie pokazuje zadnych bledow , wszystko gra, centralny tez swiatla wszystko a auto nie odpala a po ktorejs probie z rzedu zaczyna juz akumulator slabnac

 

moze mial ktos podobna usterke kiedys ? bo zapewne to jakas pierdoła ale ciezka do zlokalizowania ..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe ze po podlaczeniu do kompa nie wykazuje bledow ale jednak komputer w aucie jest skopany ? bo juz nawet imobilajzer odlaczony jest i dalej to samo niby odpala za ktoryms razem raz na P raz na N ale jak postoii auto chwile na P z wlaczonym silnikiem to nagle gasnie jakby niedostawal paliwa i pozniej znowu njest problem z odpaleniem albo jest to zupelnie juz niemozliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.