Skocz do zawartości

uszczelka kolektora wydech - e30


andy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zlamala mi sie uszczeelka kolektora wydechowego ( ta część która osłania kable wys. napięcia - chyba sie po prostu wypaliła ).

Reszta uszczelki pomiędzy blokiem silnika a kolektorem wydechowym jest szczelna, ale chcialbym ją wymienić. Całe ciepło z kolektora

grzeje kable i kabelki od inst. gazowej (juz sie troszke izolacja stopiła).

Czy ktoś z Szanownych użytkowników wymieniał tą uszczelkę? Pytam bo nie wiem czy zabrać się za to samemu, czy dać specom.

Wiadomo że sruby są też przypieczone temperaturką i mogą się pourywać - co wtedy??

Myślalem by popryskać tam jakimś WD40 - ale przecież to się na bieżąco wypala. A może są lepsze środki do takich rzeczy.

Czy przy wymianie nową uszczelkę smaruje się jakimś środkiem ??

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

dal to lepiej zrobic jakiemus fachowcowi(naprawde fachowcowi), on to zrtoni napewno dobrze jak pozrywsz sruby to bedziesz sie z tym meczyl caly dzien, a powinno sie ta uszczelke zozyc na jakis smzr specjalny do wydechu no i posmarowac sruby, podobno jestjakas pasta na to.

pozdro Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu wymieniałem te uszczelki przy okazji zdjęcia głowicy. Z odkręceniem nie było najmniejszego problemu - po prostu wykręcały się szpilki z głowicy... Gwinty przed zapieczeniem można zabezpieczać specjalnym smarem grafitowym, a szpilki można przy okazji wymienić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.