Skocz do zawartości

Zwiekszenie cisnienia paliwa


Bartek E36

Rekomendowane odpowiedzi

tak będzie dymić na czarno bo nie zdąży przepalić, czasem zaleje silnik, no i oczywiście zwiększysz sobe zużycie paliwa

 

a czy przypadkiem sonda lambda nie sluzy do tego aby takie rzeczy sie nie dzialy, zeby mieszanka nie byla zbyt bogata?

obecnie: E46 330i

wcześniej: E36 318i, E36 320i Coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz bo nie wiesz czy chcesz mnie sprawdzić?

 

odrazu ci odpowiem żebyś nie szukał:

 

sonda Lambda jest czujnikiem służącym do pomiaru ilości tlenu w spalinach

 

a nie regulacji ciśnienia na listwie paliwowej wtrysku

 

idąc dalej tym tokiem myślenia to czy sonda lambda obniży/ zwiększy podciśnienie w kolektorze dolotowych które reguluje bezpośredni akurator jakim jest regulator ciśnienia na listwie paliwowej

 

:norty:

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze sonda obnizy cisnienie na listwie, ale nie dopusci do zbyt bogatej mieszanki, ktora powodowalaby dymienie i zalewanie silnika. Majac wyzsze cisnienie na listwie, do cylindra bedzie podawana wieksza ilosc paliwa tzn. dzialoby sie tak gdyby nie sonda L, komputer dzieki odczytom z sondy zmniejszy czas otwarcia wtryskiwacza, aby mieszanka byla odpowiednia. Jesli sie myle to mnie poprawcie.

 

Pytam dlatego, bo padl mi regulator, a moj mechanik ma na stanie tylko taki z cisnieniem o 0,5 Bara wiekszym. Chce sie dowiedziec czy taki mozna zalozyc.

obecnie: E46 330i

wcześniej: E36 318i, E36 320i Coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi zakrawa na "zepsucie kuleczki"

 

ta osoba która mówiła ci o "buczeniu" regulatora ciśnienia paliwa w ogóle nie ma o tym zielonego pojęcia

 

czy poziom dzwięku /buczenia/ będzie świadczył o tym że regulator jast uszkodzony?

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.