Skocz do zawartości

centralny czasem nie dziala, jak wymontowac ???


trempes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nastepujacy problem,

Ogolnie centralny zamen dziala ok, otwieram i zamykam z pilota

Jednak gdy temperatura spada ponizej zera, drzwi kierowcy lubia sie nie zamknac.

Czasem tez sie nie otwieraja. Musze pilnowac po odchodzeniu od samochodu czy sie zamknely czy nie, reszta drzwi zamyka sie spoko.

Chce wymontowac silownik i moze przeczyscic i przesmarowac wszystko

Ale jak sie do tego zabrac? Po odkreceniu zamka od blachy drzwi dynda sobie luzno, potem wyczepilem cieglo od klamki, pozostal pret idacy od zamka do wkladki kluczyka w drzwiach i nie mam pojecia jak to odczepic aby nic nie uszkodzic

Prosze o porady jak sie do tego dobrac.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten sam problem i winny okazal sie nie siłownik tylko wyrobiony przycisk przy bolcu gdzie styka się zamek na słupku. Tam jest taki mały pstryczek, jeśli on jest troche zdarty tzn wyrobiony, to nawet jak zamkniesz drzwi to on moze do końca nie stykać i centralny będzie go widział jako nie zamknięte drzwi i nie bedzie zamykał albo będzoe odbijał. A przy niskich temperaturach tym bardziej. Sprawdz najpierw ten bolec, i na ktorych drzwiach jest on wyrobiony. Jak zamykam central i dopycham mocniej zamkniete juz drzwi to zamyka, ale wystarczy minimalne odchylenie i juz bedzie odbijał albo nie zamykał po prostu. Póżniej weź się za sterownik. To są moje doswiadczenia i moja opinia, moze u Ciebie faktycznie wszystko jest okej, tylko siłownik padł, sprawdz, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On może bycv okej, ale jak jest już starty to nie do końca domyka:( ale skoro mówisz, ze jest okej to masz rację siłownik czy sterownik jak to sie zwie?? Ten który odpowiada za zamykanie jest w drzwiach głownych od kierowcy, a jak to zrobić to sorki nie wiem, jak byś był z łodzi to bym podeslał znajomego zna sie na tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.