Skocz do zawartości

Dziwne Buczenie


copter

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami, nie zawsze, przy uruchomionym silniku zwłaszcza na postoju słychać takie stałe "buczenie". Słychać je w kabinie przy zamkniętych drzwiach.... to buczenie jest dosyć "niskie"... Nie każdy od razu je wyczuje... nie ma związku z obrotami silnika - ma "stały" ton, nie ma też związku z wciskaniem sprzęgła... Co to może być? (1.6, m43, compact 95r, ok.180 tys przebiegu)

 

pozdrawiam ,

 

Copter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to pompa to bliski jej koniec, ale jak bardzo to już tylko od jej widzimisię zależy...

Moim zdaniem pompa jednak bardziej wyje niż buczy - najprościej to otwórz bagażnik, odsłoń zbiornik i usłyszysz czy to ona. Jak nie, to może też być pompa wspomagania. Ta też może wyć, przeważnie wystarczy dolać płynu do wspomagania - w zbiorniku musi być pełno. Jeśli to ona to dolewka i masz spokój... tak więc to też sprawdź.

A poza tym może buczeć też wydech jak się zerwał i rezonuje o podłogę. Najlepiej samemu poszukać - osłuchać co gdzie i jak, bo tak z tego co piszesz to ciężko zdiagnozować- nawet nie napisałeś skąd dochodzi buczenie - z tyłu, przodu, góry - bo może to trzmiele nad bejcą ci latają :mrgreen:

Posłuchaj dokładnie i sam najszybciej znajdziesz kierunek dalszych poszukiwań

Pzdr!

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się dowiedziałem że mam pusta puszkę po katalizatorze... a więc może to jakaś nieszczelność wydechu... ale podejrzewam że przy przygazowaniu na biegu jałowym było by słychać zmianę... (buczenie zależało by od obrotów/ilości spalin) ...a może to faktycznie od wspomagania... buczenie raczej z przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a możę dzieje Ci sie coś takiego jak mi.... gdy mam włączone światła to słyszę akie cykanie które zależy od tego jak wyreguluję światła....nie wiem o co w tym chodzi i proszę o pomoc... może ktos wie co się dzieje mi z autem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.