Skocz do zawartości

320d termometr pytanie o instalację.


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Trochę odgrzeję temat. Mam dziwny problem z przełącznikiem BC na dźwigni kierunkowskazów w E46 318i.

W zasadzie to nie jest problem przełącznika tylko....no właśnie nie wiem czego.

Jeszcze do niedawna przełączanie działało bez problemu.Przestało działać po dłuższym postoju w garażu, związanym też z kilkukrotnym całkowitym rozładowaniem aku.

Udało mi się sprawdzić że :

przełącznik działa (styk przekazuje masę na czerwono/żółty przewód kończący się na pinie 13 w odpowiedniej wtyczce licznika)

licznik jest w porządku .Zamieniałem liczniki z drugiego E46 320D. Oba liczniki (funkcje BC) działają w 320D a nie działają w 318i.

inpa pokazuje stale spięty przełącznik (pitman switch). W 320D inpa pokazuje to co trzeba-przełącznik aktywny tylko kiedy jest przyciśnięty.W 318i inpa pokazuje aktywny przełącznik nawet kiedy odłączę od licznika wtyczkę z czerwono/żółtym przewodem. Na pinie 13 zmierzę wtedy -12V.

w inpie ,wchodząc na licznik widać że funkcja BC aktiv jest włączona.

 

Nie mam pojęcia czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

mam pytanie odnośnie tego termometru w e46, manetkę wymieniłem funkcje uruchomiłem DIS-em, pokazuje spalanie, zasięg itp :D . a temperatura zawsze -40 C pokazuje i tu zong, szukałem czujnika i nie znalazłem jedynie co znalazłem to 2 przewody w miejscu w którym mógł być najprawdopodobniej czujnik zaizolowane taśmą :/ . wpadłem na pomysł i przełożyłem czujnik z 2 auta bmw e36 podpoiłem ten czujnik i na dal -40 C bez zmian :( (czujnik sprawny ). muszę inwestować w nowy czujnik do e46 ??? czy on się rożni od tego od e36 ??? jak rozwiązać ten problem z -40 C ??? jakieś porady proszę. z góry dzięki pozdrawiam .

 

ps.

przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i dożo się mówiło o kosztach, kto to zrobi i czemu tak drogo trochę mnie to irytowało przecież jeśli ktoś ma laptopa ( bo to najdroższa inwestycja) to możne to zrobić sam. i tak laptopa pożyczyłem od szwagra :D manetka allegro (ok 40 zł ) oprogramowanie z tego forum viewtopic.php?p=1057393 :D a kabelek do podłączenia samochodu pod INPA koszt ok 60 zł z allegro a ja i tak go pożyczyłem od kumpla bo właśnie taki zakupił. uruchomienie funkcji ok 2 min ( po paru godzinach uczenia i tłumaczenia DIS-a :D :D ) podsumowując kosztowało mnie to tyle co manetka z allegro i parę zł za ściągniecie oprogramowania z linka wyżej no i oczywiście trochę czasu trzeba na to poświecić ale tym się nie martwię bo nowe doświadczenia i umiejętności :D. dodam że zrobiłem to tak a nie inaczej nie wiem czy dobrze czy źle ale działa, nie ukrywam ze to forum bardzo mi pomogło, i te sprzeczki wcześniej odnośnie ceny to nie wiem, bo ja zrobiłem to za pomocą tego forum i na pewno bym kasy nie wziął jeśli by ktoś o coś prosił ( ale piwo lubię :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa czujniki z lewej i z prawej , jeden od termometru , drugi od termometru ale służy on do podgrzewania dysz spryskiwaczy ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo nie wiedziałem ze są dwa :D ja te kable znalazłem w przednim nadkolu od strony kierowcy. jak będzie czas to poszukam drugiego. dzięki za info pozdro.

ps.

a te -40 stopni dzięgle wyświetlane to co oznacza ???

TC widzę za masz "kawałsuki" :D zx10r super maszyna choruje na taki :o gdzie latasz w wolnym czasie, ja też jeżdżę ale o pół mniejsza GPZ-tą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo stoi w Polsce , ja jestem na wyspach ... wcześniej miałem dwie 600 ale jakoś za mało zawsze było ... :D 1000 nawet z 3 biegu leci na koło :twisted:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie czujników znalazłem ten drugi z prawej strony i po numerach na nim sprawdziłem w googole i jest t o czujnik od spryskiwaczy żeby nie zamarzały.

a z prawej strony tylko te dwa kabelki zaślepione taka wtyczka i nic więcej nie znalazłem. zamówiłem nowy czujnik w sklepie zobaczymy co będzie.

 

ps.

TC na naszych polskich drogach to 600-ka to za dużo :D nie no ja tez choruje na coś większego ostatnio r1 się przejechałem kumpla zjebista sprawa :) ale boje się trochę tych Ścigów bo zawsze chcesz więcej i więcej :) i nim się opamiętasz to już pod 3 zl lecisz :D a po drugie ja dużo jeżdżę motorkiem kiedy tylko mogę( w ubiegłym sezonie 16 tys km zrobiłem) a te ścigi w trasę to trochę męczarnia ale można się poświecić :). pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Również dziś zobaczyłem i mam na liczniku -400... czyli -40 stopni...

Pewnie ktoś czujnik mi spierdzielił bo auto ma troche inny kolor maski i zderzaka (pewnie stłuczka) i podczas wymiany coś zerwali. Gdzie dorwę taki czujnik i kto mi aktywuje softa w trójmieście lub okolice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.