Skocz do zawartości

e46 330d vs e39 530d


R.E.D.

<t>co wybrac?</t>  

88 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za problem turbine zregenerowć :lol: .Wszyscy się boja tych turbin.Po prostu część eksploatacyjna :twisted:

Kasa, kasa, kasa... :mrgreen: :wink:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak,że miałem turbognojków z 15szt i nie miałem wogóle żadnego problemu z turbinami :lol: .Może miałem szczęście :twisted2: .Ale jak się turbo wysra to się wysra zrobi się ..Lecz kupując 530d martwił bym się bardziej o wtryski niż o turbo,gdyż są o wiele droższe niż regeneracja turbiny :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...te przyciski to mi wyglądają na "poduszki ortopedyczne" lub (i) masaż...

a zważywszy na ich ilość można czuć się naprawdę szczęśliwym...

1.masaż Zosi

2. masaż Tani

3. masaż Heidi

...

7. masaż tajski

:twisted2: :twisted2: :twisted2:

a tak szczerze, to nie mam pojęcia do czego służą, ale wydaje mi się, że to jakiś handmade do zamontowanych bajerów... albo faktycznie jakaś super opcja (lub samoróba) z ortopedycznym fotelem.

Dywanik rulezz! <- choć jak się pomyśli, to nie takie głupie z punktu widzenia następnego właściciela - no bo jak pod takim persem będzie wyglądał oryginalny dywanik!? ---> nóweczka!

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam! posiadam BMW 530 d po liftingu 2001 rok jestem zadowolony z tego auta , jeżeli chodzi o model przed liftingiem to tez są dobre tamte silniki 184 konie ale osobiscie wolałem dołożyć pare złotych i mieć 193

wiadomo ze jeżeli 330d to nie będzie 193 tylko 184 konie! Więc proponuje rozejrzeć sie za 530d po liftingu! posiadam model kombi i wydaje mi się ze kazda ma siatke dzieląćą bagaznik! jezeli chodzi o dsc to prawdopodobnie maja to modele po 2000 roku

A TE PRZYCISKI PRZY SIEDZENIU TO MOZE SĄ Z PONTIACA NIGHT RIDERA (KID ZGŁOŚ SIĘ) HEHEHHEHE

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Wszyscy się uparli że BMW 530d ma 193 kM. Mój brat ma 530d po liftingu z 2001 roku razem z książką serwisową i insrukcją i tam jest wyraźnie podane że ten silnik ma 194 kM. Może w instrukcjach z różnych krajów podają inną moc, 193 lub 194 kM ???

Czy silniki diesla 136 i 184 kM są na pompowtryskiwaczach czy common rail?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge powiedziec że juz praktycznie kupiłem e39 530D 2002r.

193 lub 194 Km do wyboru :lol: jak kto woli...

skrzynka manualna ale niestety "piatka" :( choć auto z maxymalnym wyposażeniem...

 

i szczerze mówiąc nie wiedzialem że w 530D robili 6 biegów w manualu..

chyba że sprawa tyczy sie tylko e46........ :doh:

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dopiero m57n to juz inna gadka common rail IIgeneracji,inne turbo i chyba intercooler i 6 biegowa skrzynia to juz jest roznica,(dotyczy e46)

 

Intercooler to w tym silniku zapewne był od początku, podobnie jak chłodnica oleju. Turbodoładowanie marnie się sprawdza bez chłodnicy powietrza doładowującego. Ciekaw jestem czy turbina miała zmienną geometrie łopatek już w pierwszej wersji, ale pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.