Skocz do zawartości

wady i zalety e38 730d 1998-2001


Molo

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytskich .

po nowym roku chcialbym kupic sobie bmw730d z lat 1998-2001.wszytsko zalezy jescze od kasy.prosilbym was o wszelki porady na temat etgo wlasnie modelu na co trzeb zwrocic uwage co sprawdzic i jak sie zabrac do kupna tego modelu.zastanawiam sie nad tym zeby przywiezc je z niemiec zeby bylo troszke aniej(teraz ta akcyza robi wkoncu swoej )no i ze zwgledu na stan ich drog.jesli ma ktos jakies linki do szcegolowych danych tego samochodu to bardzo prosze.chcialbym sie z nim zapoznac od podsta.chcialbym poznac wasze zdanie na temat tego modelu ,jak sie sprawuje,jak wygladaja sewrwisy (jak to wychodzi cenowo ,np u dilera) co sie psuje najczesciej ..sami wiecie.. :lol: jak ten motor potrafi spali i w ogole.szukam wersji na pelnym wypasie z duza nawigacja.i bede mial na to ok 40 tys.na jakie roczniki moge realnie liczyc zeby nie kupic kota w worku.za wszystkie rady wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie jest to super samochod..silnik to jeden z najlepszych diesli na swiecie skrzynia 5hp24 ktora sie nie psuje,coz moge powiedziec kup w dobrym stanie to bedziesz zadowolony a co do kwoty 40tys zl to zbyt mlodego nie kupisz..w niemczech za dobry samochod trzeba slono zaplacic.to juz nie ten kraj co kiedys okazje jak sa to pare godz..staraj sie kupic najmniej zjezdzona..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 7ka:

twoje bmw z ktorego roku jest?pytam tak z ciekawosci.nie wiesz gdzie bym mogl znalesc dane techniczne tego auta.bardzo mi na tym zalezy..ten silnik o ktorym napisales to pewnie automat a ja wolalbym manual.jesli to ten sam model ktorego ja szukam to ile ci pali prz spokojnej jezdzie (o innej nie musisz pisac :lol: ) w miescie i w trasie.nie orientuje sie jescze ale ta 7 ma zbiornik chyba cos ok 70l...ile robisz km na zbiorniku(jak mozesz to podaj jego pojemnosc)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie zdaje ze ciezko znalezc bedzie manuala przewaznie wszystko z tego co widac to wychodzilo w autoamcie

spalanie to od 10 do 11 litrow przewaznie

przyspieszenie to 9,2 do 100 ale dzieki turbinie wydaje sie ze auto szybciej sie zbiera

jezeli bys mial okolo 55 tys to mam do polecenia 730d 2000 rok z bardzo bogatym wyposazeniem

120-130 tys przebiegu stan wrecz idalny jako 3 albo 4 w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miescie od 10-12..

manualnej skrzyni nie bylo,wiec pozostaje ci automat najlepszy jaki jest..5hp24..

moja 7ka to 2001/06 142Kw/193Km 430Nm zbiornik 85l trasa Bremen-Warszawa-1000km robie na zbiorniku ale do samej rezerwy..w niemczech przy stakej predkosci 160-170km/h w polsce sam wiesz..raz szybko raz wolno..9,2 do 100 ma silnik 184km..ten ma wiekszy momet i 9km wiecej

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

193 konny 3 litrowy diesel w BMW to wspaniala ekonomiczna i mocna jednostka ale doe BMW serii 5

to silnik wprost stworzony do tego samochodu, 8 sekund do 100 i spalanie 9,5 litra w miescie i 7,5 litra na trasie to idealne polaczenie przyjemnego z pozytecznym

 

Niestety ten silnik w prawie 2 tonowej 7mce juz sobie nie radzi. Oczywiscie, ze podniosa sie teraz protesty ze nie mam racji ale niestety taka jest prawda (tak jak silnik 2,5d jest za slaby do 5 czy 1,6i jest za slaby do 3).

 

Jesli juz koniecznie sie upierasz na silnik diesla w BMW serii 7 (co wedlug mnie jest lekkim nieporozumieniem, jesli seria 7 to tylko 750i :D) to koniecznie szukaj 740D. Tym autem juz da sie normalnie jezdzic a i spalanie nie jest znaczaco wyzsze od 730D.

 

pozdrawiam,

Rzeznik - zabójca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..troszke bede bronil moja 7ke.. :D

 

masz racje ze e38 jest ciezsza i ten silnik jest bardzo dobry dla e39..z tym ze e39 193km ma 410Nm a e38 193km ma 430Nm..troszke wiekszy moment..co nie znaczy ze robi takie same osiagi jak e39 ale niektorzy myla je z osiagami 184km..ciekawe czy te 8 sekund w e39 to w manualu czy w automacie ale to chyba juz prawie to samo..

 

i kwestia spalania..oczywiscie 7ka bedzie palic wiecej niz e39 ale jestem ciekawy ile spali 740d po miescie ale w warszawie..bo moja okolo 12 trzeba liczyc.. :wink:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego spalania to sam juz nie wiem.nie jestem milionerem..(przynajmniej jescze nie :twisted: )i musze sie troche z tym liczyc..nawet majac taka bemke.bede dopiero rozwijal swoj interes.trzeba pamietac ze wszycy podajem srednia spalania jazdy po miescie ale jak sie ma taki woz to ciezko caly czas patrzec na spalanie :lol: i czlowieka czasem poniesie i z naszych 10...11 robi sie duzo wieceja jak wychodzi wam finansowa za przeglad ?robicie normalnie u dilera.jesli moge prosic o podanie czesci zymienych ktore trzeba czesto zmieniac. co ile rozdzad do wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..troszke bede bronil moja 7ke.. :D

 

masz racje ze e38 jest ciezsza i ten silnik jest bardzo dobry dla e39..z tym ze e39 193km ma 410Nm a e38 193km ma 430Nm..troszke wiekszy moment..co nie znaczy ze robi takie same osiagi jak e39 ale niektorzy myla je z osiagami 184km..ciekawe czy te 8 sekund w e39 to w manualu czy w automacie ale to chyba juz prawie to samo..

 

i kwestia spalania..oczywiscie 7ka bedzie palic wiecej niz e39 ale jestem ciekawy ile spali 740d po miescie ale w warszawie..bo moja okolo 12 trzeba liczyc.. :wink:

 

BMW 530d przysp. do 100km/h - 7,8 sek ; spalanie: miasto 9,7, trasa 5,6 srednio 7,1

BMW530dA przysp. do 100 km/h - 8 sek ; spalanie: miasto 11,8 trasa 6,3 srednio 8,3

 

BMW 730dA przysp. do 100 km/h - 9,2 sek (podczas testow AO 10,2 sekundy); predkosc maxymalna 220 km/h ; spalanie: brak danych ...

 

Nie wiem kto ci naopowiadal glupot ze 730d ma 430 NM momentu ...

ten sam silnik wiec i moment obrotowy ten sam: 410 NM

http://www.bmw-klub.pl/samochody/danetech.htm

 

Podsumowujac 9,2 sekundy (w tescie AO 10,5 sek!) do setki i 220 km/h maxymalnej predkosci w BMW serii 7 to raczej nie sa godne wyniki.

No chyba, ze jestes 65 letnim dziadkiem ktory wozi rozhisteryzowana babcie do kosciola w niedziele.

 

p.s. BMW 740dA przyspiesza w 8,4 sek do setki i ma max speed 240km/h co mozna nawzac osiagami poprawnymi w tej klasie samochodu

(osiagi dobre ma 740i a bardzo dobre 750i)

 

Puenta dla tego wątku jest wiec bardzo prosta.

Zaletą BMW 730d jest wygląd wadą natomiast osiągi co za tym idzie niski poziom komfortu co w tej klasie samochodu jest niedopuszczalne.

 

pozdrawiam,

Rzeznik - zabójca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle twoja wiedza opiera sie tylko na niewiedzy...

 

takie "glupoty" co ty piszesz i mowisz ze parametry sa te same sa wystarczajacym przykladem twojej niewiedzy..

 

zadam ci proste fachowe pytanie skoro taki znawca z ciebie..

 

e46 330d ile ma km i Nm

 

e39 530d ile ma km i Nm

 

e38 730d ile ma km i Nm..jesli tez wiesz to napisz mi jakie modele silnikowe znasz w 730d e38...

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle twoja wiedza opiera sie tylko na niewiedzy...

 

takie "glupoty" co ty piszesz i mowisz ze parametry sa te same sa wystarczajacym przykladem twojej niewiedzy..

 

zadam ci proste fachowe pytanie skoro taki znawca z ciebie..

 

e46 330d ile ma km i Nm

 

e39 530d ile ma km i Nm

 

e38 730d ile ma km i Nm..jesli tez wiesz to napisz mi jakie modele silnikowe znasz w 730d e38...

 

http://www.bmw-klub.pl/samochody/danetech.htm

 

a wogole to poprosze inny zestaw pytan, wybieram dziedzine: Muzyka i sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle twoja wiedza opiera sie tylko na niewiedzy...

 

takie "glupoty" co ty piszesz i mowisz ze parametry sa te same sa wystarczajacym przykladem twojej niewiedzy..

 

zadam ci proste fachowe pytanie skoro taki znawca z ciebie..

 

e46 330d ile ma km i Nm

 

e39 530d ile ma km i Nm

 

e38 730d ile ma km i Nm..jesli tez wiesz to napisz mi jakie modele silnikowe znasz w 730d e38...

 

Wszystko zależy od rocznika tych samochodów zawyjątkiem E46 chyba, tam cały czas był 186km silnik.

Do kolegi który zamierza kupić tą E38 to nie znajdziesz w tej cenie z pełnym wypasem i dużą navi. Duża navi dopiero w 2001 roku szła a to już są inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no takie glupoty a nikt tego nie napisal...

 

E46 330d- 184 PS/ 390 Nm

E46 330d- 204 PS/410 Nm

 

E39 530d - 184 PS/390 Nm

E39 530d- 193 PS/410 Nm

 

E38 730d- 184PS/410 Nm

E38 730d- 193PS/430 Nm

 

 

duze NAVI w E38 montowano od 06/2000

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 730dA przysp. do 100 km/h - 9,2 sek (podczas testow AO 10,2 sekundy); predkosc maxymalna 220 km/h ; spalanie: brak danych ...

 

Nie wiem kto ci naopowiadal glupot ze 730d ma 430 NM momentu ...

ten sam silnik wiec i moment obrotowy ten sam: 410 NM

 

:mad2: :mad2:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widzialem w ogloszeniach to duza navi znalazlem w modelu z 98 roku:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1744800

 

chyba ze to nie jest duza navi ale wiem ze ejst jeszcze mniejsza.troche juz teraz zglupialem.jesli juz o tym mowa to czy ta navi jest dobra?mam na mysli czy sa dokladne plany miast (szczegolowe) czy mozna ja aktualizowac.ino i najwazniejsze czy naprawde jest przydatna czy raczej mozna ja sobie podarowac.

 

pisalem wczesniej ze autko bede chcial kupic po nowym roku , dokladniej to w jego polowie i rocznikowo modele w moim przedziale 98-02 bede juz rok starsze no i chyba torche ceny sie zmienia.nie mozna placici caly czas tyle samo za auto ktore sie starzeje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mala nvi

ja nigdy nie uzywalem navi wiec ci nie powiem ale z tego co wiem to w polsce nie bedzie dzialac

jedynie bedzie ci pokazywac mapki ale nie bedzie prowadzic

chociaz nie jestem pewny

moze juz dziala w polsce

jedynie co to ladnie sie prezentuje wieczorem w aucie taki wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej ze autko bede chcial kupic po nowym roku , dokladniej to w jego polowie i rocznikowo modele w moim przedziale 98-02

 

jesli chodzi o e38 to byly produkowane do 27/07/2001

 

to jest duza navi 16/9

 

http://img245.imageshack.us/img245/4062/730d001aa8.th.jpg

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no takie glupoty a nikt tego nie napisal...

 

E46 330d- 184 PS/ 390 Nm

E46 330d- 204 PS/410 Nm

 

E39 530d - 184 PS/390 Nm

E39 530d- 193 PS/410 Nm

 

E38 730d- 184PS/410 Nm

E38 730d- 193PS/430 Nm

co roku wychodzi katalog samochody świata i kupuje je od dawna dane są na końcu w tabelkach

nie napisałem bo biorę udział w tym fajnym forum wtedy kiedy mam czas a wiadomo że dzisiaj każdy ma tysiąc spraw na głowie

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tej bemce:

 

http://moto.allegro.pl/item144974476_bmw_740d_v8_super_stan_super_cena.html

 

 

nie wydaje sie za tania..? :twisted: czy to tez wina przebiegu ze juz troche sporawy jak na ten rok.nie szukam jakiejs taniochy tylko zeby byla ale najdrozszej tez chyba nie musze kupowac..co byscie doradzali szukac wkraju czy jednak mimo wszytsko zagranica?teraz troche lepiej sie porobio z ta akcyza to moze tam sie starac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena podejzanie malo..ale tez dziwna wersja..bez xenonow czyli lampy bez soczewek.i ta kierownica wydaje sie bez skorzanego obszycia..

 

najlepiej pojedz i zobacz bo ze zdjec wiesz jak jest..juz jeden z kolegow pisal ze na fotkach ideal a jak zobaczyl to sie przerazil..pamietaj ze cena nie jest duza..moze byc to okazja albo i nie..

co do samochodow w np.w niemczech to powiem ci ze za taka 7ke musisz liczyc sie przynajmniej te 14tys euro ..mowimy o realnych cenach,i zadbanym aucie..mimo wszystko wolalbym wydac takie pieniadze bo wiem jak niemcy uzytkuja samochody ..i jak je naprawiaja..a w polsce to musialbys trafic na fanatyka bmw ktory naprawde kocha te auta..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to jest mala nvi

ja nigdy nie uzywalem navi wiec ci nie powiem ale z tego co wiem to w polsce nie bedzie dzialac

jedynie bedzie ci pokazywac mapki ale nie bedzie prowadzic

chociaz nie jestem pewny

moze juz dziala w polsce

jedynie co to ladnie sie prezentuje wieczorem w aucie taki wyswietlacz

 

tu sie mylisz, jest juz mapka na polske, z ktora mozna juz sie smialo wybrac w trase, nie bedzie pewnie sciezek na mazurach, ale dla mnie jest bardzo przydatna, pokrycie porownywalne, czasem lepsze niz tomtom

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno bylo pisane wlasnie o uzytkownikach BMW serii 7 w Polsce. Ktos madrze napisal ze ludzie kupuja 7er, tankuja za 50 zl i modla sie zeby przejechac pare km wiecej. Pomysl tylko czy to ma sens: zadajesz takie pytania jak: ile kosztuje podpiecie pod komputer w serwisie i poza nim. BMW 7 to nie jest samochod ktory naprawisz sam w garazu z kumplem ktory troche zna sie na mechanice. Masz zamiar drzec z niepewnosci za kazdym razem kiedy cos bedzie trzeba wymienic i zadawac sobie pytanie: Boze, ile to bedzie kosztowac??? Moim zdanie to droga do nikad. Moja rada jest taka: kup sobie jakis tanszy model i czesc kasy poprostu pozostaw na to zeby to auto porzadnie serwisowac i utrzymac w jak najlepszej kondycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.