Skocz do zawartości

e30 - popychacze M40


andy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nic nie napisałeś jaki przebieg ma samochód i kiedy ostatnio było cokolwiek wymieniane - jeśli wymieniasz je bo stukaja (słychać straszną sieczkę) - to polecam wymienić tez wałek rozrządu i takie małe okrągłe jakby "pastylki" które sa bezpośrednio na zaworach - one tez się wyrabiają. Co do dżwigienek to przyłączam się do Kilera - kupuj orginalne - dłużej ci posłużą - choć to licząc razem z wałkiem spory wydatek.

Nie będę ci pisałe o półśrodkach ale przerabiałem już ten temat i wpadłem na pomysł by kupić używki - wyjąłem je z silnika M70 i sprawiały wrażenie prawie niezuzytych - bardzo się poprawiło...

 

Ale teraz wiem że to tylko półśrodek.. tak wiec kupuj NOWE !! i wymieniaj wszystkie razem z wałkiem a będziesz się dłużej cieszył tym silnikiem

Horsepower sells cars, but torque wins races
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma juz ponad 200 tys. Jakies dwa lata temu wymieniane byly dwa popychacze - poprawa byla widoczna - teraz klekocza chyba wszystkie - bo chodzi jak Diesel - olej leje Mobil1 pólsyntetyk. Poza tym w silniku nic nie bylo robione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy zakładałeś wtedy popychacze?Jak jakieś szajsowate to drugi raz ich nie kupuj. Podobno popychacze Febiego kosztują 50 zł od sztuki, ja jakbym miał wymieniać to raczej na takie, ale jak wcześniej wspomniałem najlepsze są oryginalne. No i wałek też trzeba by wziąć pod uwage jak napisał Ecru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, bo dalem samochod na kilka dni do warsztatu i chlopaki robili. Wtedy jeden popychacz kosztowal 30 zl. To jeszcze do zniesienia.

Ale dzwonilem do InterCars tam maja popychacze po 95zl!!! w detalu.

Popychaczy jest osiem - nawet biorac po 50 zl x 8 = 400 + wymiana - to niemalo. Ciekawy jestem jak tam walek i dzwigienki - czuje ze moze mnie to troche kopnie po kieszeni. Na NArbutta, oryginalne kosztuja 80 zl za sztuke - czuje ze wybiore tanszy wariant.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.