Skocz do zawartości

problem z silnikiem bmw e30 316 gaz


muran-e30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim!!! mam problem z silnikiem w bmw e30 316 z gazem, a mianowicie gdy zamierzam wyprzedzać i redukuje np. z 3 na 2 i daje pełny gaz i wskakuje na wysokie obroty silnik przestaje ciągnąć (z mojego odczucia jedzie na 3 gary) tak samo dzieje sie gdy jade 5 od 100 do 120 km/h ale gdy sciągne noge z gazu i obroty spadną wtedy znowu działa normalnie.co może być przyczyną???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Witam wszystkim!!! mam problem z silnikiem w bmw e30 316 z gazem, a mianowicie gdy zamierzam wyprzedzać i redukuje np. z 3 na 2 i daje pełny gaz i wskakuje na wysokie obroty silnik przestaje ciągnąć (z mojego odczucia jedzie na 3 gary) tak samo dzieje sie gdy jade 5 od 100 do 120 km/h ale gdy sciągne noge z gazu i obroty spadną wtedy znowu działa normalnie.co może być przyczyną???

 

Jeśli masz silnik M40 to najprawdopodobniej wytarty wałek rozrządu jest przyczyna i szykuj się na wydatki...

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak sie dzieje na każdym biegu?

 

ZTJ może mieć racje, oczywiście może to być jeszcze coś innego. To by tłumaczyło ograniczenie prędkości obrotowych na każdym biegu.

 

Ale poczekaj jeszcze z wyminą (ok. 1000zł) niech ktoś jeszcze coś mądrego powie :idea:

 

 

Pozdrawiam

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym byl za sprawdzeniem pokolei wszystkiego od filtra po pompke paliwa a walek mozna sprawdzic zdejmojac pokrywe zaworowa i trzeba obejzec krzywki mysle ze da sie to zrobic nie wysiagajac go aaa slyszalem ze M40 ma wlasnie ta dolegliwosc ze siadaja walki przez zle smarowanie i stosowanie zlego oleju bo jesli chodzi na U95 to ma chodzic na LPG
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......smarowanie i stosowanie zlego oleju bo jesli chodzi na U95 to ma chodzic na LPG :?:

 

 

Fakt M40 mają wrażliwy rozrząd, dlatego ważne jest dbanie o olej, jeżeli o to dba to nie powinno być większych problemów.

 

Sprawdzić wszystko nie zaszkodzi, ale wydaje mi się że to jednak rozrząd, ale nie jest to standardowa usterka rozrządu w M40, raczej ktoś katował Twoje autko. A właśnie napisz jeszcze czy to tak z dnia na dzień się stało?

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam to na kazdym biegu.przekraczam 3.5tyś obrotow i zagle trzeba wystawiac albo zwolnic!Tak sie stalo jakies 2 miechy temu,chcielem jej wcisnac a tu lipa!Nie wiem jak na paliwie bo niedawno mi siadla pompka!Nie caly rok temu byla robiona glowica i roz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bo się pogubiłem.

 

Czyli na gazie nie jedzie powyżej 3,5tyś obr/min tak?

 

A na benzynie nie wiesz bo nie działa? Czy sprawdzałeś wcześniej na benzynie i było tak samo?

 

Może po prostu silnik dostaje za mało gazy? Też tak miałem u siebie po montażu gazu, V-max 120km/h i zakres obrotów pow. 3.5tyś bor/min max.

Pojechałem do serwisu skalibrowali mi kompa i jest dobrze.

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech Ci po prostu instalacje gazową wyregulują :idea:

 

Auto dostaje za mało gazu i nie ma mocy!

 

Z tego co opisujesz to jest identyczny przypadek jak Ci napisałem wyżej.

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.