Skocz do zawartości

Światła xenon - często zapala się tylko jeden reflektor


Annddy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lewym reflektorem xenon w swojej becie. Po nocy po odpaleniu samochodu i włączeniu reflektorów zapala się często / nie zawsze / tylko jeden prawy. Po jakimś czasie samoczynnie zapala się lewy. Jeśli długo się nie zapala pomagam mu przełącznikiem / włączając i wylączjąc światła / nieraz to pomaga. Wymieniłem już żarówkę, ale nie wiele to pomogło. W ASO chcą wymieniać prawie wszystko za chore pieniądze, a może to jest jakaś prozaiczna rzecz i będzie po problemie. Może ktoś miał podobny kłopot i wie jak temu zaradzić. Za wszystkie sugestie będę zobowiązany :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny problem, wymienilem zarniki i gdy zapale swiatla to raz swieca oba a raz jeden i jak swieca oba to po pewnym czasie jeden robi się bardziej zółty i czasem gaśnie nieiwem co jest grane. PS moga byc w kazdej lampie inne przetwornice? Bo mam wymienioną jedna lampe i byc moze jest tam przetwornica innej marki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladane xenony wiec moze dlatego.Narazie sie tym nie przejmuje bo dzieje sie to rzadko.Czeka mnie wymiana zarnikow wiec wtedy zobacze co jest grane :mrgreen: A propo jakie zarniki kupic??Please o porade :modlitwa:

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
przerabialem to juz u siebie albo przetwornica walnieta albo gdzies na kabelkach cos nie laczy albo jakies przebicie posluchaj jak wlaczysz swiatla czy cos tam sie dzieje czyli tak jakby cos szybko pykalo :|
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktorys z zarnikow blysnie w momencie odpalania swiatel i zaraz gasnie swiadczy to pogorszonej przewodnosci na ktoryms ze stykow ale po stronie wysokiego napiecia.Proponuje zdemontowac zaplonnik z zarnika i sprawdzic czy ktorys styk nie jest wygiety lub zasniedzialy.

Albo ,jesli to nie zaskutkuje ,udac sie do warsztatu elektrycznego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mam tak z prawym ze nie zapala,najczesciej po nocy.Bo wczasie jazdy jak zgasze i za chwile zapale to juz jest ok.Bylem w katowicach w mauto (2 gosci z Bawaria Motors i jeden ze Zlatexu) i posprawdzali mi i okazalo sie ze zarowki sa ok, przetwornice zamienili miejscami i tez to samo. I doszli do tego ze do wymiany jest starter-zapalnik.Jeszcze tego nie kupilem bo nie mam czasu.Jakby to nie pomoglo to jeszcze przeprogramowywuja sterownik swiatel czy cos

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ewidentna Przypadłość walnietego startera !00% do wymiany

Problem z glowy

 

tzn? (pozwolicie że odświeżę temat)

 

Kupiłem do swojej zestaw HID i miałem właśnie taki problem, nie zawsze startował jeden żarnik, migną i zgasł. Dopiero po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu świateł się zapalił.

 

Zestaw odesłałem jako uszkodzony, sprzedawca przysłał mi drugi i ten sam efekt :(

 

W zestawie są przetwornice i żarniki, a co to są te startery? Czy coś takiego jest wbudowane w przetwornice? Już głupi jestem. I nie ukrywam że trochę wkurzony :evil:

 

Kupiłem taki zestaw:

 

http://allegro.pl/item326803086_zestaw_xenon_hid_zarowki_h1_h4_h7_6000k_8000k_zx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc, Witam wszystkich forumowiczow.

Mam podobny problem z lewym xenonem w e46 .

Jesli wylacze i szybko wlacze swiatlo nie dziala i slychac takie szybkie tykniecia przez sekunde ale jesli odczekam ok 3 min. i wlacze ponownie nie ma tego problemu i swiatlo dziala normalnie. co to moze byc?przetwornica czy co? czy musze wymienic caly reflektor?

dzieki za pommoc ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.