Skocz do zawartości

Nowe X3 - jaki silnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Zastanawiam się nad zamówieniem nowego X3 i pojawił się problem z wyborem silnika... w konfiguracji za wiele opcji nie ma i pierwotnie chciałem 2.0d, ale patrząc na ceny 30e być może ma większy sens? Auto będzie wykorzystywane głównie na trasie max 200 km dziennie, raczej poza miastem (miasto około 20% z tego). Mniejszy bagażnik mi nie przeszkadza, jedyne nad czym się zastanawiam, to czy jest sens brać hybrydę, jak nie zawszę będę jeździł z naładowanymi bateriami. Niby fajniejsze osiągi, ale jakoś przekonany jeszcze nie jestem... 

Opublikowano

Przy takiej proporcji trasa/miasto szedłbym w 20d. Idealne byłoby 30d, ale to będzie dostępne dopiero w przyszłe wakacje.

Opublikowano
  • Autor
19 godzin temu, buster12 napisał(a):

Przy takiej proporcji trasa/miasto szedłbym w 20d. Idealne byłoby 30d, ale to będzie dostępne dopiero w przyszłe wakacje.

Dokładnie taki miałem plan, ale dodatkowy rok czekania to trochę za długo.. Dzięki!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 23.06.2024 o 12:04, dalashim napisał(a):

Cześć!

Zastanawiam się nad zamówieniem nowego X3 i pojawił się problem z wyborem silnika... w konfiguracji za wiele opcji nie ma i pierwotnie chciałem 2.0d, ale patrząc na ceny 30e być może ma większy sens? Auto będzie wykorzystywane głównie na trasie max 200 km dziennie, raczej poza miastem (miasto około 20% z tego). Mniejszy bagażnik mi nie przeszkadza, .....

oprócz mniejszego bagażnika hybryda jest chyba o 250kg cięższa, też się zastanawiałem ale w końcu wybrałem jedynego dostępnego diesla MHEV. wysoki moment obrotowy przyda się przy takiej bryce

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

ja poczekam na x3m jeżeli będzie 🙂 akurat x1 się zestarzeje 🙂

male-bmw-2.png
Opublikowano
W dniu 23.06.2024 o 12:04, dalashim napisał(a):

Cześć!

Zastanawiam się nad zamówieniem nowego X3 i pojawił się problem z wyborem silnika... w konfiguracji za wiele opcji nie ma i pierwotnie chciałem 2.0d, ale patrząc na ceny 30e być może ma większy sens? Auto będzie wykorzystywane głównie na trasie max 200 km dziennie, raczej poza miastem (miasto około 20% z tego). Mniejszy bagażnik mi nie przeszkadza, jedyne nad czym się zastanawiam, to czy jest sens brać hybrydę, jak nie zawszę będę jeździł z naładowanymi bateriami. Niby fajniejsze osiągi, ale jakoś przekonany jeszcze nie jestem... 

jesli ta trasa nie jest po autostradzie to zdecydowanie 20 w benzynie jako opcja rozsadna jest ok. 20i w g01 pali poza miastem ponizej 8 l a nowa ma byc bardziej oszczedna.

 Szkoda ze nie ma 30i jak w usa. Dlatego zamowilem 20 

 

Opublikowano
3 godziny temu, wehyr napisał(a):

ja poczekam na x3m jeżeli będzie 🙂 akurat x1 się zestarzeje 🙂

Podobno ma nie być, M50 ma być najwyższą wersją. Przynajmniej redaktorzy z bmwblog tak piszą :).

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
20 godzin temu, dawozbj napisał(a):

Podobno ma nie być, M50 ma być najwyższą wersją. Przynajmniej redaktorzy z bmwblog tak piszą :).

to mnie zasmuciłeś , lipa , dobrze że jest chociaż 6 cylindrów , autko ciekawe, alternatywa jak dla mnie do X5 które dla mojej rodziny i do miasta jest za wielkie i nie chodzi tu o cenę .... Bagażnik całkiem spory a wygląda w moim mniemaniu jest całkiem ok 🙂 

male-bmw-2.png
Opublikowano
14 godzin temu, wehyr napisał(a):

to mnie zasmuciłeś , lipa , dobrze że jest chociaż 6 cylindrów , autko ciekawe, alternatywa jak dla mnie do X5 które dla mojej rodziny i do miasta jest za wielkie i nie chodzi tu o cenę .... Bagażnik całkiem spory a wygląda w moim mniemaniu jest całkiem ok 🙂 

Do końca roku powinienem mieć, więc zapraszam na ewentualną jazdę próbną 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.