Skocz do zawartości

M57N2 530d - Podciśnienie do odmy


Franczesko1991

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz o to co zaznaczyłem na fotce? Tam raczej nie ma zadnej dziurki na podciśnienie, w sumie wymieniałem u siebie odmę ale nie pamiętam jak to tam dokładnie wygląda. Wymieniałem też u siebie wszystkie podciśnienia bo ze starosci wężyki kruszyły się od samego patrzenia na nie i nie rzuciło mi się w oczy żebym miał jakies nieużywane wyjście podciśnienia z listwy ani żaden wężyk który byłby nie podłączony do niczego.Screenshot_20240521-203332_eBay.thumb.jpg.29eb4e441e54b876412dfd118ea2e2a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to trochę zdziwiło. Jutro chciałem wymienić odmę, i dzisiaj jakoś tak kontrolnie spojrzałem w jej kierunku i zauważyłem ten malutki wystający króciec. Zastanawia mnie to gdyż jak się go zaciągnie ustami to ta membranka tam pracuje i ciekawi mnie to po co to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma być podłączone żadne podciśnienie. Jest to tak zrobione, aby powietrze miało gdzie uchodzić w momencie gdy gumowa membrana wraca do pozycji wejściowej. Przez ten zaznaczony na zdjęciu element można sprawdzić szczelność membrany bez rozbierania odmy, dmuchając, lub podłączając pompkę podciśnieniową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomaszj1990 napisał(a):

Tam nie ma być podłączone żadne podciśnienie. Jest to tak zrobione, aby powietrze miało gdzie uchodzić w momencie gdy gumowa membrana wraca do pozycji wejściowej. Przez ten zaznaczony na zdjęciu element można sprawdzić szczelność membrany bez rozbierania odmy, dmuchając, lub podłączając pompkę podciśnieniową.

Dzięki Tomaszu za objaśnienie tego. Teraz jestem spokojny. Dobrej nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.