Skocz do zawartości

E60 525D - pobór prądu.


Staniszkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z prośbą o pomoc. Przeczytałem naprawdę wiele tematów ale finalnie nie znalazłem niestety odpowiedzi na mój problem. Gdy zamknę samochód, samochód nie potrafi przejść w tryb uśpienia. Co jakiś czas słychać „spięcie” w czujniku doładowania który znajduje się w kolektorze, następnie odzywa się klapa gaszącą + zauważyłem też, że dobija paliwo i tak w kółko. Na ten moment doszedłem, że pomagają dwie rzeczy 

1) odłączenie bezpiecznika nr 29

2) odpięcie białej wtyczki od sterownika pompy paliwa (nie zasilającej) - uprzedzę pytania podmieniłem sterownik od innej i zero zmian.

 

Wyglada to tak jakby samochód co jakiś czas się otwierał - dawał impuls. 
Odpinałem ibs - bez zmian.
Odpinałem bezpiecznik nr 13, licznik, radio, klimatronik, mpm, wiązki od drzwi  - również bez zmian. 
Że znaczących błędów wyświetla błąd MPM a6a9 oraz zacisk 30, aczkolwiek sprawdzałem napięcia miernikiem wszędzie jest po 12V, w samochodzie również wszystko działa - przy mpm widzę że ktoś już grzebał bo jest poklejony, aczkolwiek moim zdaniem wykluczyłbym go jako winowajcę, gdyż błąd ten świeci się już odkąd go kupiłem a dopiero jakoś od tygodnia pojawił się ten problem. 
Druga sprawa - centralny zamek z pilota działa, po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy bądź klapie bagażnika już nie. 
Może jest to ze sobą jakoś powiązane 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartek-1992 napisał(a):

Zamykają się wszystkie drzwi, klapa z kluczyka?

Z pilota tak, z kluczyka również ale pojedynczo jak napisałem wyżej, centralny zamek z pilota działa z kluczyka nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem posprawdzałem, doszedłem do tego że wypięcie modułu SGM pod schowkiem problem ustaje. Czasem w samochodzie pojawiał się problem 93FC - poduszki powietrzne. Jest możliwość że problem tkwi w tym sterowniku, czy może w jakimś podmodule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zostawiam informacje dla potomnych, gdyby ktoś miał kiedykolwiek podobny problem.

Okazał się uszkodzony moduł mpm, elektronikowi udało się go uratować i samochód bez problemu się usypia, problem ze świecącymi poduszkami również znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.