Skocz do zawartości

F30 LCI osłona przednich amortyzatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na ostatnim przeglądzie okazało się że osłony przednich amortyzatorów tych między sprężynami są popękane . Mam pytanie czy wymienić same osłony gdzie narazie nie ma żadnych wycieków z amortyzatorów czy czekać aż będą amory do wymiany ? 
 

Jednocześnie chciałbym zapytać jeśli chodzi o zbieżność przednich kół robić tylko w BMW serwisie czy można jechać do obojętnie jakiego warsztatu który robi zbieżność ? Dodam że auto ma asystent przekroczenia pasa .

 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci czy wymieniać czy nie. Ja u siebie zobaczyłem popękane osłony ponad rok temu i to dość mocno, prawie na każdym zgięciu. Widać je tylko jak samochód jest na podnośniku natomiast na ziemi one są złożone i żadnych szpar nie widać. Stwierdziłem, skoro mam rocznik 2014, że poczekam aż padną amory, 10 lat amory wypadałoby wymienic ale tak czekam i czekam i jak narazie nic się nie pogorszyło. Mieszkam w UK więc u nas tutaj deszcz pada przez 3/4 roku więc tego syfu trochę powinno się tam dostawać niby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pasjonat napisał(a):

jeśli chodzi o zbieżność przednich kół robić tylko w BMW serwisie czy można jechać do obojętnie jakiego warsztatu który robi zbieżność ?

Do obojętnie jakiego, który wie jak robić to w BMW. BMW powinno sie dociążyć w trakcie regulacji. 

 

12 godzin temu, Pasjonat napisał(a):

Dodam że auto ma asystent przekroczenia pasa

Nie ma to powiązania z geometrią/zbieżnością. Asystent pasa pracuje w oparciu o kamerę KAFAS w przedniej szybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ms84 napisał(a):

Nie powiem Ci czy wymieniać czy nie. Ja u siebie zobaczyłem popękane osłony ponad rok temu i to dość mocno, prawie na każdym zgięciu. Widać je tylko jak samochód jest na podnośniku natomiast na ziemi one są złożone i żadnych szpar nie widać. Stwierdziłem, skoro mam rocznik 2014, że poczekam aż padną amory, 10 lat amory wypadałoby wymienic ale tak czekam i czekam i jak narazie nic się nie pogorszyło. Mieszkam w UK więc u nas tutaj deszcz pada przez 3/4 roku więc tego syfu trochę powinno się tam dostawać niby. 

Hej , dzięki za odpowiedź . W takim razie mam tak samo jak Ty i też UK . U mnie jest rok 2016 i też widać tylko te pęknięcia z obu stron jak auto jest na podnośniku . Zastanawiam się czy przez to szybciej amortyzator nie będzie do wymiany . Dwóch mechaników odradza wymianę mówiąc żeby czekać aż amortyzatory będą do wymiany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KucaQ napisał(a):

Do obojętnie jakiego, który wie jak robić to w BMW. BMW powinno sie dociążyć w trakcie regulacji. 

 

Nie ma to powiązania z geometrią/zbieżnością. Asystent pasa pracuje w oparciu o kamerę KAFAS w przedniej szybie. 

Dzięki wielkie za odpowiedź , w takim razie muszę poszukać dobrego specjalisty który wie jak zrobić zbieżność w BMW . 
 

Właśnie tak myślałem że ten asystent działa tylko przez kamerę na szybie .

 

pozdrawiam i dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Jak wygląda sprawa z rozrzadem w 340i ? Wymienia się czy nie. Wiem że w f jest z nim problem ale jak to wygląda w tym silniku. Jeśli się wymienia to przy jakim przebiegu?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.