Skocz do zawartości

Nivo kalibracja czujników poziomowania


morhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien kłopot z rozbieżnością czujników poziomowania od nivo, mianowicie lewy i prawy fizycznie będąc w tym samym pozwoleniu pokazują skrajne wartości ( tak jak widać na zdjęciu) Aby to dobrze sprawdzić ściągnąłem ramiona obu czujników z mocowania wahacza i obserwowałem jak pracuja, sprawa wygląda tak, że ustawiając je w tej samej pozycji jeden pokazuje powiedzmy 0.5v a drugi już prawie 5v. Tu moje pytanie czy istnieje jakaś możliwość kalibracji bądź wyzerowania czujników tak aby oba zsynchronizować? Czy jest możliwość że czujniki są lewe/prawe i mam założone powiedzmy dwa takie same dla tego pokazują przeciwne wartości ? Po odpaleniu kompresor ciągle pompuje powietrze, auto idzie strasznie wysoko do góry, zaczalem nawet wyciągać bezpiecznik od kompresora co by przypadkiem nie rozwaliło któregoś z miechów. Dodam że numery na czujnikach pasują po nr Vin auta 

IMG_20240423_184844.jpg

IMG_20240423_184815.jpg

Edytowane przez morhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo. Każdy czujnik pokazuje inną wartość.

Sprawdź czy masz włączoną opcję Transport Mode - jeśli tak, to ją wyłącz.

Wejdź w ustawienia zawieszenia i tam skalibruj oba miechy - jest to opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 19:25, 520i napisał(a):

u mnie jest tak samo. Każdy czujnik pokazuje inną wartość.

Sprawdź czy masz włączoną opcję Transport Mode - jeśli tak, to ją wyłącz.

Wejdź w ustawienia zawieszenia i tam skalibruj oba miechy - jest to opisane na forum.

Kolego poratował byś linkiem do tematu gdzie jest to opisane do e39 ? Nie mogę namierzyć, jedyne co znalazlem film na YouTube ale niestety bez ścieżki dźwiękowej i nie wiem co do czego, byłbym wdzięczny. Co do transport mode to jest u mnie wyłączony. Strasznie wysoko podnosi tył do góry i chciałem to wyregulować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć temat odnośnie regulacji, także zostało tylko zastosować w praktyce. Mam tylko pytanko odnośnie drugiej opcji obok transport mode mianowicie chodzi mi o Assemby mode do czego ona służy?

 
Edytowane przez morhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 22:11, morhu napisał(a):

chodzi mi o Assemby mode do czego ona służy?

o ile się nie mylę to tryb naprawy.

ja, gdy ustawiałem zawieszenie tego nie dotykałem. Jedynie wchodziłem w Tuning i tam ustawiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak: 

1. ustawiam zadaną wysokośc.

2. wyłączam zapłon

3. włączam zapłon

4. mierzę wysokośc

5. ewentualne poprawki wprowadzam i wracam do pkt 1,2,3,,4

nie zawsze tak jest- czasami od razu działam, ale najczęściej właśnie w ten sposób

zawieszenie ustawiam - "zawieszenie jednoosiowe (jakoś tak) - tuning- tuning 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić tak jak mówisz ale mimo wpisywania różnych parametrów, kompresor zawsze się załącza i pompuje na maksa w górę, podmienione lewy czujnik który pokazywał na minusie i dalej to samo .. już mi się kończą pomysły, zamówień jescze czujnik prawy od nivo i ksenon więc jego też spróbuję podmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.