Skocz do zawartości

Jakie nowe cewki, świece i sondy bank do m54b30


tomaszterka86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakupić do E39 z M54B30 z końcówki 2000 komplet świec i cewek oraz 2 sondy bank 1 NOWE nie używane. Niektórzy chwalą beru za jakość a cisną nowego boscha a inni na odwrót więc nie wiem jakiej marki osprzęt wybrać. Prosiłbym o propozycję najlepiej wraz z linkami. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna profilaktyka, wszystko wymaga wymiany. cewki sa w zasadzie wszystkie inne, swiece maja na pewno z 10 lat a sondy w inpie daja caly czas duze napiecie. Powiedz mi kolego czy te sondy z boscha na pewno dobrze wspolgraja z ecu siemensa ms 43? Slyszalem ze wychodza glupoty w korektach i najlepiej zalozyc ori tylko ze cena 1000 zl za sztuke troche mnie przeraza. Sorry za brak polskich znakow ale pisze z PC z pracy za granica 😅

P.S. Potrzebuje tylko sond bank1 przed katalizatorem, w aucie siedzi komplet ze schmiedmanna i bank2 sa wyprogramowane

Edytowane przez tomaszterka86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że oprócz tego no i oczywiście komunikatu błędu są typowe objawy spalonych sond. Nierówna praca, szarpanie autem na jałowym, brak mocy, dymi śmierdzącymi i gęstymi spalinami. Szczelność dolotu, gniazd i zaworów sprawdzona, odma również. Pozostaje mi więc wymienić cewki, świece i sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 9.04.2024 o 14:20, tomaszterka86 napisał(a):

2 sondy bank 1

Bank 1 to cylindry 1-3, dlatego dostałeś link do sondy przed i za katalizatorem. Jak chcesz dwie sondy przed katalizatorem to zapominasz o ostatnim linku i zamawiasz 2 szt. z linku:

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=11781742050

W dniu 11.04.2024 o 22:33, tomaszterka86 napisał(a):

Powiedz mi kolego czy te sondy z boscha na pewno dobrze wspolgraja z ecu siemensa ms 43? Slyszalem ze wychodza glupoty w korektach i najlepiej zalozyc ori tylko ze cena 1000 zl za sztuke troche mnie przeraza.

"Problem" w tym, że ori to bosch więc przepłacanie za to samo w pudełku bmw to zbędą rozrzutność.

Co do cewek też wybrałbym bosch:

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=12137599219

W dniu 11.04.2024 o 22:33, tomaszterka86 napisał(a):

sondy w inpie daja caly czas duze napiecie

Nagraj to na wolnych obrotach po rozgrzaniu przez 20 sekund, następnie klepnij gaz i znowu 20 sekund na wolnych obrotach. Oczywiście wrzuć tu link z nagraniem (youtube).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maniek21112 napisał(a):

Nagraj to na wolnych obrotach po rozgrzaniu przez 20 sekund, następnie klepnij gaz i znowu 20 sekund na wolnych obrotach. Oczywiście wrzuć tu link z nagraniem (youtube).

Bede mogl to zrobic dopiero w poniedzialek jak wroce do Polski. Ogolnie najgorzej trzepie jak podlaczona jest przeplywka i sondy, pod odpieciu jest troszke lepiej ale daleko od tego jak powinno brzmiec zdrowe m54.
 

 

3 godziny temu, maniek21112 napisał(a):

"Problem" w tym, że ori to bosch więc przepłacanie za to samo w pudełku bmw to zbędą rozrzutność.

Co do cewek też wybrałbym bosch:

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=12137599219

A widzisz, ja mialem bledne info ze ori to siemens i ze boschowskie moga pokazywac cuda w korektach paliwowych. Zamowie wszystko tak jak mowisz, wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.