Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jadę oglądać. Moze macie jakieś uwagi które bedą pomocne przy oglądaniu auta z linku niżej albo sami juz na pierwszy rzut oka dostrzegacie jakieś mankamenty?

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-wzorowy-stan-ID6yjO97.html

 

Gałka biegów chyba z innego modelu i ten przebieg a środek trochę mi się nie zgadzają - sprawdź w serwisie przebieg 90 zł to chyba kosztuje.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od handlarza, więc wszystko co mówi dziel przez 10 jak nie przez 100 :D

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Planuję kupić E91 Touring po lificie w benzynie.

 

Chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy przy ocenie ogłoszenia http://allegro.pl/show_item.php?item=6066608454

 

Czy coś możecie powiedzieć na podstawie zdjęć? Wg sprzedawcy auto miało malowane w serwisie dwoje drzwi i tylny błotnik.

 

Chciałem też zapytać, czy w tej wersji jest możliwość przekładki navi CIC z dużym ekranem?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi możesz zmienić bez problemu (starą łatwo sprzedać ) , fajny kolor i wersja oczywiście nie żadna fuull jak pisze sprzedawca, sprawdź dokładnie przebieg licznik dzienny skasowany a podpisy w książce takie same , zwróć uwagę na tarcze przednie, auto wizualnie ładne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Planuję kupić E91 Touring po lificie w benzynie.

 

Chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy przy ocenie ogłoszenia http://allegro.pl/show_item.php?item=6066608454

 

Czy coś możecie powiedzieć na podstawie zdjęć? Wg sprzedawcy auto miało malowane w serwisie dwoje drzwi i tylny błotnik.

 

Chciałem też zapytać, czy w tej wersji jest możliwość przekładki navi CIC z dużym ekranem?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Daj znać co i jak z tą bemką, bo jak patrze na allegro to ona wisi już dobre 2 miesiące...

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam w planach wybrać się na oględziny tej bemki. Widzicie coś nie pokojącego?

Mam wrażenie, jakby coś z maską było nie tak. Chodzi mi o łączenie przy rantach z nadkolami, tak jakby była nierówno ułożona.

 

Czy przebieg może być aktualny? Czy w ASO jestem wstanie potwierdzić jego aktualność?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-serwisowany-do-konca-w-aso-okazja-ID6yjKI3.html

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VIN WBAVU51090A309043

 

W ASO z dowodem rejestracyjnym potwierdzisz, za opłatą można kupić historię serwisową mając jedynie VIN w prywatnych firmach.

 

Oba zdjęcia z przodu są zrobione pod światło + czarny samochód = niewiele widać. Auto z Włoch.

 

Vehicle Identification Number 	WBAVU51090A309043
Type 	VU51
Model 	320d Ol - EUR
Development Code 	E91
Chassis 	TOUR
Steering 	LL
Doors 	5
Engine 	N47
Displacement 	2.00
Power 	130
Drivetrain 	HECK
Transmission 	MECH
Color 	Schwarz 2 - 668
Upholstery 	Stoff Fluid/anthrazit - ALAT
Production Plant 	MUNICH
Production Date 	2008-02-15

Standard Equipment
321 	Exterior Parts In Body Color 	Exterieurumfaenge In Wagenfarbe
4AG 	Interior Strip Titan. Dull 	Interieurleisten Titan Matt
548 	Speedometer With Kilometer Reading 	Kilometertacho

Options
1CA 	Selection Cop Relevant Vehicles 	Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge
1CB 	Co2 Content 	Co2 Umfang
1CC 	Automatic Start/stop Function 	Auto Start Stop Funktion
1CD 	Brake Energy Regeneration 	Brake Energy Regeneration
2CZ 	Lt/aly Wheels Star Spoke 159 	Lm Raeder Sternspeiche 159
2PA 	Locking Wheel Bolts 	Radschraubensicherung
240 	Leather Steering Wheel 	Lederlenkrad
249 	Multi-function For Steering Wheel 	Multifunktion Fuer Lenkrad
302 	Alarm System 	Alarmanlage
386 	Roof Rail 	Dachreling
441 	Smokers Package 	Raucherpaket
488 	Lumbar Support Driver/front Passenger 	Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer
507 	Park Distance Control (pdc) 	Park Distance Control (pdc)
520 	Foglights 	Nebelscheinwerfer
534 	Automatic Air Conditioning 	Klimaautomatik
663 	Radio Bmw Professional 	Radio Bmw Professional
8SP 	Cop Control 	Cop Steuerung
845 	Acoustic Belt Warning 	Akustische Gurtwarnung
855 	Language Version Italian 	Sprachversion Italienisch
863 	Europe/dealer Directory 	Service Kontakt-flyer Europa
877 	Deletion Cross-over Operation 	Ueberkreuzbedienung Entfall
884 	Italian / On-board Documentation 	Italienisch / Bordliteratur

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądać zawsze warto jak masz nie daleko. Ale po cenie widzę ze szału nie będzie.

 

Ja kupowałem 2 miesiące temu i niestety poniżej 33000 zł to same ulewy były (pisze o roczniku 2008).

 

Finalnie zapłaciłem jeszcze więcej ale szukałem całej w ori lakierze i nie zwracałem zbytnio uwagi na przebieg lecz na stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam w planach wybrać się na oględziny tej bemki. Widzicie coś nie pokojącego?

Mam wrażenie, jakby coś z maską było nie tak. Chodzi mi o łączenie przy rantach z nadkolami, tak jakby była nierówno ułożona.

 

Czy przebieg może być aktualny? Czy w ASO jestem wstanie potwierdzić jego aktualność?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-serwisowany-do-konca-w-aso-okazja-ID6yjKI3.html

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądać zawsze warto jak masz nie daleko. Ale po cenie widzę ze szału nie będzie.

 

Ja kupowałem 2 miesiące temu i niestety poniżej 33000 zł to same ulewy były (pisze o roczniku 2008).

 

Finalnie zapłaciłem jeszcze więcej ale szukałem całej w ori lakierze i nie zwracałem zbytnio uwagi na przebieg lecz na stan.

 

Udało Ci się kupić z nawigacją czy bez??

Ja szukam i coś nie mogę znaleźć nic ciekawego.

 

Pytanie czy w roczniku 2005-2006 jestem wstanie coś znaleźć w kwocie 32 tys?

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znajdziesz fajne sztuki z tych roczników.

 

Widziałem ładną z 2006 roku za 30000 zł i za długo się wachałem bo na drugi dzień już poszła.

 

Navi nie mam (mam panorame, pół skóry, kierownice sport, bixenon, pakiet schowków i oświetlenia i automat) - wyposażenie raczej niskie.

 

Jeszcze raz jak masz nie daleko to warto obejrzeć - jest szanasa że będzie ok bo gość piszę że zamieni na tańsze czyli może potrzebować gotówki i z tąd cena.

 

Ona nie jest krajowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem.

 

Wczoraj widziałem ciekawą opcję we Wrocławiu. Facet sprowadził z niemiec czarną perłę z silnikiem 325d w kwocie 31 tys. Przebieg 160 tys, bez navi, ale z ksenonami.

Bodajże przed wczoraj wystawił i wczoraj już poszła.

Ledwo zdążyłem napisać, a on - sprzedane;P

 

Mówił, że perełka sam sprawdzał, był w stanie podjechać do ASO.

 

Pytanie, czy warto pchać się w rocznik z 2005 roku?

 

Ostatnio zastanawiałem się, czy warto kupić bMW z tego roku, czy pchać się w inną markę i za te pieniądze znaleźć 2010-2011.

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ci powiem tak:

w ciągu ostatnich 2 lat (często zmieniam auta) miałem auta w kwotach ok. 30000 zł i były to:

Renault Laguna III 2008 liftback

Audi A4 B7 2006

Megane III 2010 kombi

Megane III 2010 coupe

Mondeo 2010

Peugeot 407 2007

Alfa 159 2007

mazda 6 2009

laguna III 2009 kombi

Volvo v70 2008

 

Najlepsze było volvo ale styl nie mój (nie mogłem znieść tej dużej kierownicy), kolejne to BMW i audi. Z pozostałych rozważył bym po raz drugi tylko lagunę III - bardzo udane auta w bardzo dobrej cenie z bogatym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Planuję kupić E91 Touring po lificie w benzynie.

 

Chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy przy ocenie ogłoszenia http://allegro.pl/show_item.php?item=6066608454

 

Czy coś możecie powiedzieć na podstawie zdjęć? Wg sprzedawcy auto miało malowane w serwisie dwoje drzwi i tylny błotnik.

 

Chciałem też zapytać, czy w tej wersji jest możliwość przekładki navi CIC z dużym ekranem?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

1. Ciekawe czy przypadek, że stanął akurat gdzie coś nakapało, czy może jakieś wycieki ma?

2. Jedna strona maski chyba bardziej trochę odstaje?

3. Jak na 142 tys. km chyba trochę wytarte fotele zbytnio?

4. Co tam wgniecione na środkowym, tylnym fotelu?

5. Tak jak napisał Marina_Club wszędzie praktycznie te same podpisy ;)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się, czy warto kupić bMW z tego roku, czy pchać się w inną markę i za te pieniądze znaleźć 2010-2011.

Ostatnio znajomy był w podobnej sytuacji wydać 50tyś na e91LCI z okolic 2009-2010 roku z wyposażeniem w miare czy kupić coś innego ... oczywiście to przebieg nie pasował (za duży), albo była kręcona, nie jasna historia, o boże diesel itp ... no i kupił Avensis T27 z końca 2012 w sumie auto gorzej niż gołe oczywiście ma drzwi, klamki światła itp. :P no ale serwis w PL wiadomy przebieg, nie bita. Czy bym kupił takie auto ? oczywiście że nie, jak może auto 3 letnie trzeszczeć na granitowej kostce gorzej od mojej 9 letniej e91 z przebiegiem blisko 300tyś, jazda toyotą moim zdaniem nie różni się niczym od Daci Sandero, wiem bo miałem służbową Dacie i prywatnie toyote, no i ten plastik w środku rodem ze składu z butelkami pet. Jaki plus jego wyboru?, prawdopodobnie nigdy się mu nie zepsuje i będzie wymieniał tylko części eksploatacyjne. Różnica w technologi zastosowanej między tanim autem (toyota nie uchodzi za tanią markę ale też nie za nowoczesną) a marką premium jest znaczna, za coś w sumie się płaci, skoro jest nowocześniejsza, to jest większa szansa że coś nawali i naprawa będzie kosztować, jeżeli szukasz dupowozu to uderz w opla, toyote lub francuza, jeżeli wręcz przeciwnie to bmw jest marką dla Ciebie, jak choć trochę ogarniasz mechanikę i umiesz korzystać z for internetowych to koszt utrzymania takiego auta nie musi być duży. Ale niestety radość z jazdy będzie zdecydowanie większa. :D

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie znalazłem kogoś kto będzie miał coś do powiedzenia.

 

Jakie masz porównanie Mondeo MK4 2010 do obecnego BWM??

Jak z komfortem jazdy itp??

 

Gdybyś miał czarny kolor to biorę od razu.

 

montego blau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo mk4 2.0 tdci

problem z czujnikiem turbo - przy mocnym depnięciu przerywał od 2500 obr

zacięte klapki kolektora

problem z dpf

wyświetlacz radia converse+ ten w konsoli się sypał - zanikały znaki

środek to plastik fantastik - tragedia poprostu - te srebrne dekory ścierają i rysują się w oczach

rdza tylnej klapy od wewnątrz przy dachu

fotele wygodne

widoczność dobra

prowadzenie dobre ale nie takie jak w bmw e91 czy fokusie

drgania w środku większe jak w bmw

trzeszczy środek

bardzo dużo miejsca w środku - bije e91 na głowę ale to inna grupa

duża utrata wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i służbowe to najlepsze auta na świecie nie ważne jaka marka :P nie wiedziałeś ? :P a tak na serio to z tym porównaniem do nowych to przesadziłeś ale e90/e91 śmiało mogę powiedzieć że w swojej klasie i roczniku modelowym nie ma za dużej konkurencji, oczywiście świadomie pomijam tutaj Cklase w203 i Volvo S60 (oba posiadał mój rodzić) są to również świetne auta ale o innym profilu bardziej zbliżonym do nazwijmy to dziatkowozów :P. Prosty przykład porównując wagę np do Astry 4 to E91 jest 100-150 kg cięższe a mówimy o porównaniu limuzyny do hatchbaka, jak dodamy do tego 10 wachaczy z tyłu i 4 z przodu dla bmw do 4-6 (?) w astrze - chyba to wystarczy aby opisać jak jeździ bmw. Również jeździłem różnymi autami, obecnie posiadam E91 z 2007 roku i powiem Ci nie widzę sensu zmieniać auta na inny póki co, lubię twarde, zadziorne samochody, które w miarę jak jeździsz sprawiają że się w nich zakochujesz, a na F30 mnie nie stać narazie :P. Porponuję poszukać kogoś kto ma E90/91 i pojeździć dla lepszego odczucia.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW też nie jest bez wad ale za to materiały są super

 

Zapomniałem o insygni 2010 2.0 cdti 160 km automat - miałem ją 3 miesiące i większość czasu była w warsztacie - to był niewypał jakich mało - nigdy więcej opla. A była kupiona od posła z przebiegiem 160 tyś z full serwisem w aso do końca w pełnej opcji.

Myślałem że trafiłem okazję jak nikt inny a tu lipa. Sama skrzynia mnie kosztowała 6000 zł, smok miał nieszczelność i gubiła ciśnienie oleju i kolejny wydatek, gałka biegów rozlatywała sie w rękach a plastiki pękały.

Wtryski też miały korekcje do bani.

 

Salon PL, I właściciel, bezwypadkowe, mały przebieg, full serwis - a MINA na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze accord jest bardzo dobry w pb 2.4 190 km. (2.0 155 km stoi w miejscu - no nie jedzie to i jest głośno przy 170 km/h).

 

Auto po za olejem bezobsługowe. Za 32 000 zł kupisz rok 2006-2007 polift.

 

Tańsze w utrzymaniu od BMW a zacięcie sportowe tez ma. Ale jak cos to tylko sedan - kombi paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord nawet ciekawa, ale jednak design przemawia na korzyść BWM. Tak jak nigdy nie podobały mi się kombi tak tutaj wygląda rewelacyjnie. Nie ukrywam, że wersja poliftowa jest o niebo lepsza, ale cena też stosunkowo wyższa.

 

Chciałbym przeznaczyć kwotę z przedziału 28-32 tys max. Oczywiście jak najniższa kwota tym lepiej. Jednak ogłoszenia w kwotach 24-26 tys to chyba już trochę przesadzone.

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.