Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
wszystko fajnie tylko trafic na taki samochod w tych czasach to cud :-)

 

rok temu trafiłem,ale w DE. w Polsce bym nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum, wiec wybaczcie jeśli będę pytał o rzeczy oczywiste.

 

Planuje zakup BMW E92, jedyne na czym bardzo mi zależy to automatyczna skrzynia, preferuje rownież silnik deasla ale nie jest to konieczne.

Jeśli moglibyście mi doradzić jaki model najlepiej wybrać czy benzyna, deasla oraz na jaki wydatek powieniem się przygotować, widzę ze rozpiętość cenowa jest dość spora. Pewnie jak każdy chciałbym kupić samochód nadający się do jazdy a nie jakiegoś trupa, złego co wyczytałem nie jest to proste w szczególności jeśli chodzi o BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli dizek to raczej 330 lub 335 D

jezeli benzyna to albo 320i albo 325/330i z silnikami N53

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewniakiem jest tak naprawdę tylko rozrząd + od razu olej i filtry, to koło 4500-5000 powinieneś mieć na start chyba, że poprzedni właściciel wymienił ( w co wątpię ) . Reszta wyjdzie w praniu ;)

 

pzdr. Łukasz

jakim pewniakiem rozrząd !!!!

Większość aut od świadomego użytkownika ma już zmieniony przy tym przebiegu.

A jeżeli niema to słychać na 10 m od auta.

Ja stojąc na światłach przy otwartej szybie słyszę która ma do roboty rozrząd a która wymieniony.

Koło dwumasowe także łatwe do sprawdzenia, DPF bardzo prosto sprawdzić na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli masz dokonywać wyboru pomiędzy 325i 2.5l a 320d (163KM albo 177KM) to polecam jednak wersję benzynową. Z całym szacunkiem, ale pisanie że 325i "słabo się odpycha" to lekka przesada :) Obecnie mam 325i e90 2.5 przesiadłem się z N47 320d 177KM i jest naprawdę OK (wcześniej miałem N52B30 więc jako takie porównanie mam). Elastyczność porównywalna, z delikatną przewagą 325i. Natomiast powyżej 140km/h nie ma już takiego porównania, na korzyść wersji benzynowej (być może N52 nie są super bezawaryjne, ale pamiętajmy o możliwych usterkach silnika N47 i tak wypada on lepiej) Spalanie średniej wielkości miasto, krótkie odcinki 11-13l/100km, natomiast trasa normalna jazda z wyprzedzaniem itp. ok. 8-9l/100km. No i oczywiście dźwięk R6. Pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca, mozesz dbac jak chcesz o silnik nie unikniesz problemow ze starymi wersjami dwu litrowego dizla albo z silnikami z serii N52. Nie przeszkoczysz wad konstrukcyjnych.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tak samo jezeli wymienisz tloki i glowice w N52 itd ale zrozumialem ze kolega chce nie miec jakis wielkich kosztow na start.

Ryzyko zawsze istnieje ale statystycznie bedziesz mial mniej problemow jezeli nie trafisz na silniki gdzie sa powazne wady konstrukcyjne.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam e90 325i n52 2006rok co mogę powiedzieć 000000000000 problemów co do spalania trasa 850km średnia prędkość 140/160km spalanie 8,8l/100km miasto bez zgrzewania to tak 9.5/ 10 l dodam ze auto mam ponad 3lata...Z mojej strony polecam no i oczywiście benzyna r6 robi swoja robotę nie jest to demon prędkości ale spokojnie wystarcza nawet na Nürburgring :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tak samo jeżeli wymienisz tłoki i głowice w N52 itd ale zrozumiałem że kolega chce nie mieć jakiś wielkich kosztów na start.

Ryzyko zawsze istnieje ale statystycznie będziesz miał mniej problemów jeżeli nie trafisz na silniki gdzie są poważne wady konstrukcyjne.

 

widzę, że N52 jest takie złe?

ja już trochę jeżdżę i nie miałem wkładu, ani wymiany tłoków i głowicy w 330i

 

to tak samo jak czytam, że 335i jest najmniej awaryjny, np. w porównaniu do 330i wolnossącego

trochę już lat spędziłem z ta marką ni nigdy mi nikt nie powie, że jednostka z turbiną jest bardziej żywotna, aniżeli zwykły motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest

Jaki masz rok produkcji i przebieg bo to ma rownierz znaczenie.

Wszystko zalezy od przebiegu ale czym wiekszy przebieg tym bardziej N52 (w szczegolnosci przed liftem czyli bez n) jest problematyczny.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Egzemplarz naprawdę godny uwagi. Jeżeli szukałbym takiego samochodu, to na pewno byłbym nim zainteresowany. Chyba, że ktoś szuka egzemplarzy bez dzwonów. Aukcja opisana dość precyzyjnie, niby bez ogródek, choć i tak nie nastawiałbym się całkowicie na wiarę w słówka o rodzinie i tak dalej. Wrzuć sobie tutaj (link poniżej) jeszcze to na pewno coś więcej się dowiesz.

 

viewtopic.php?f=44&t=186938&start=2205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolor i felgi to pomyłka. Silnik słabiocha, chyba że nie szukasz specjalnych wrażeń. Wyposażenie też nie rzuca na kolana. Jeżeli ci to wszystko jednak wystarczy, to podbijaj tutaj z VIN'em do rozkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN: WBAKD71000E463034

Nic nie znalazłem po numerze VIN, może wam się uda.

 

http://otomoto.pl/bmw-320-salon-polska-bezwypadkowy-ksiazka-serv-C34218090.html

A o tym co myślicie jak cena bo wydaje mi się że troszkę podejrzanie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.