Skocz do zawartości

BMW F11 520d Uszkodzona sruba kolektora dolotowego


Adriano001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zostałem zmuszony do wymiany króćca wody gdyż przepuszczał. Oczywiście przy okazji czyszczenie z nagaru kolektora wraz z pozostałymi podzespołami, weryfikacja klapek i skręcanie. Niestety ale jedna sruba od kolektora dolotowego ta z góry od strony szyby czołowej nie trzyma. Zdaję sobie sprawę że muszę to naprawić tylko puki co kompletuje zestaw naprawczy tzn. śrubę (już zamowiłem) oraz zestaw do uszkodzonych gwintów tzw. sprężynki które wkręca się w uprzednio rozwiercony i przegwintowany otwór- gdyby okazało się że to tam jest problem. I teraz pytanie, czy nie uszkodze kolektora bądź innych podzespołów jeśli będę jeździł z niedokręconą jedna śrubą ( pozostale trzymią) , jaki dokładnie rozmiar jest tej sruby M6 czy M8 i jaki ma ona skok gwintu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że fotki nie zrobiłeś. Co prawda kilka miesięcy temu czyściłem kolektor dolotowy, ale nie przyglądałem się tym śrubom z kilku powodów. Wszystkie śruby były w porządku (metalowe), kolektor plastikowy, a momenty dokręcania są o małej wartości.  

Myślę, że bez tej jednej śruby możesz na razie jeździć. To nie pokrywa rozrządu. Co do rozmiaru śruby... weź rozmiary ze starej. Jeśli nie jest ona uszkodzona, to powinno dać się ją jeszcze wykorzystać. Co prawda po wywierceniu otwór się powiększy, ale po nagwintowaniu wkręcona sprężynka hellcoil pomniejsza otwór. To tak teoretycznie. Co do skoku gwintu musisz popatrzeć na gwintownik. 

Jeśli nie miałeś do czynienia ze sprężynkami helicoil, to wykonaj próbę na innym przedmiocie. W zestawie jest zazwyczaj kilka sprężynek, więc nieduża strata jeśli się zmarnuje. 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.