Skocz do zawartości

Problem z radiem CCC


k2a71

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z resetującym się ciągłem radiem. Jakiś czas temu gdy samochód chwilę postał (ok. 4H) radio się włączało normalnie lecz po każdym wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu już resetowało i nie włączało się.

Jakis czas temu samochód stał 5 dni w garażu nieużywany i po wyjęciu go stamtąd radio już w ogóle się nie załącza, ciągle się resetuje. Odłączyłem moduł MULF (znalazłem na yt, że to powinno pomóc, lecz nie pomogło). 
Czy ktos ma pomysł jak to naprawić/co musze wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj do naprawy, widzę że pojawiły się jakieś ofert po 300, ale nie czytałem szczegółów, dotychczas takie naprawy kosztowały 500 - 600.

Teoretycznie ktoś doświadczony z reballingiem mógłby ci pomóc, jednak rozebranie radia i umieszczenie BGA po obydwu stronach płyty powodują żeby lepiej przesłać to do kogoś kto robi to hurtowo.

Moje CCC po naprawie działa już rok, do tego spolszczone i zaktualizowane.

Pamiętaj że konieczne będzie kodowanie, więc jeśli masz możliwość to ściągnij kodowanie NCS z modułów CCC przed wysłaniem.

Edytowane przez smiehoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odlutowanie układu BGA może wywoływać dowolne objawy.

U mnie było to zatrzymywanie na logo BMW, lub czarny ekran, jak już wstało to działało, ale myślę że to jest bardzo loteryjne.

Mulf raczej nie spowoduje że radio zostanie czarne albo na logo BMW, tylko zakłócenia w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smiehoo Przerabiałem obydwa tematy i jest tak jak opisałem wyżej, bardziej wkurzające jest uszkodzenie mulf chociaż szybsze do ogarnięcia żeby tylko radio działało. 

Edit

Powyższy post był skierowany do kolegi @k2a71

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz.

Prawdopodobnie została uszkodzona płyta główna.

Także dzięki za wszelkie wskazówki, miałem nadzieję na łatwą naprawę, a kończy się jak zawsze 😂

Edytowane przez k2a71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, smiehoo napisał(a):

Jeśli radio jeszcze wstaje, to pomyśl o tym backupie konfiguracji z CCC.

 

Ja straciłem więcej czasu na szukanie opcji, niż na wymontowanie i zamontowanie.

Niestety już padło całkiem. Jeszcze jakiś czas temu zanim go zostawiłem na kilka dni w garażu to działało. Później po odpaleniu już się tylko resetował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem. Założyłem Android auto, 4 lata chodzi bez problemu ale ostatnio od czasu do czasu przy włączeniu zapłonu uruchamia się Android ale bez dźwięku (wszystkie funkcje działają, ale jest cisza), po przełączeniu na oryginalne menu BMW na wyświetlaczy mam na zmianę logo BMW albo napis "no signal".  Jednocześnie przestaje działać iDrive (ale czasem działa, a dźwięku i tak nie ma). Przy kolejnym uruchomieniu samochodu wszystko działa. Początkowo problem pojawiał się sporadycznie, ostatnio coraz częściej.

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.