Skocz do zawartości

Koła 19'' czy 20''?


mg85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Złożyłem zamówienie na G60 z M-pakietem i kołami 19''. Kolor auta i model kół dokładnie jak na zdjęciu:

image.thumb.png.48399d60d36aaed2a809279ee591f7d9.png

Dużo bardziej podobają mi się 20'' - niższy profil i inny wzór:

image.thumb.png.52fe9982e29abfe19c5fe99ded2ed90c.png

W wyborze kierowałem się oczywiście komfortem, więc zamówiłem 19''. Obecnie mam X1 F48 z kołem 18'' i profilem 50 i jest dość mało komfortowo na nierównościach. W G60 felga 19'' ma podobny, choć mniejszy profil, bo 45.

Pytanie do posiadaczy G60 z kołami 19 lub 20'' - jak Wasze wrażenia z jazdy? Jeśli macie 20'' to czy polecacie taki wybór, a może sami wybralibyście dziś jednak 19, bo 20 jest zbyt mało komfortowa? Różnica w cenie nie jest jeszcze jakaś kosmiczna, bo pomiędzy ww. modelami kół jest to 5100 zł katalogowo. 

O 21'' nawet nie wspominam 🙂 

 

Edytowane przez mg85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że profil to procent szerokości więc może się okazać że te 45 w piątce to więcej gumy niż 50 w Twojej X1 - warto sprawdzić 😉

Ja bym został przy 19", bo te 20" kompletnie mnie nie przekonują wizualnie (w sensie są podobnie brzydkie co 19"). 

EDIT: No i pamiętaj również, że rozstaw osi mocno determinuje odczuwalny komfort - to w piątce będzie bardzo in plus w stosunku do F48

Edytowane przez scooterek
dodana uwaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jazdę próbną na 20" z zawieszeniem sportowym i było komfortowo (a jechałem z Janek do mnie na wioskę, a potem wracałem trochę ekspresówką - więc po drogach zupełnie różnych). Skoro było wygodnie, to zamówiłem 20" - te same co na tym dolnym zdjęciu. Tylko inne zawieszenie - to adaptacyjne ze skrętną tylną osią, więc powinno być trochę bardziej wygodnie niż na tym zawieszeniu które testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Porównywanie X1 do serii 5 to jakby...porównywać drezynę do limuzyny. Wiadomo, że piątka będzie bardziej komfortowa niezależnie od wielkości felg. Co prawda nie w G60, ale w piątce sam śmigam na 20" (przód 245/40 i tył 275/35) na zawieszeniu ze zmienną siłą tłumienia (adaptacyjne) i w moim odczuciu komfort jest doskonały nawet w trybie Sport/Sport+ (a na tych trybach jeżdżę 95% czasu). Ale znowu - tu rozmawiamy o indywidualnych odczuciach. Jeden powie, że jest sztywno jak w drezynie, a drugi powie, że nadal pływa jak ponton. Wszystko zależy od preferencji, ale nie bałbym się kół 20" o ile umiesz omijać większe dziury/studzienki itp., a także jeśli nie jeździsz po krawężnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi 🙂

Godzinę temu, LDeska napisał(a):

Miałem jazdę próbną na 20" z zawieszeniem sportowym i było komfortowo (a jechałem z Janek do mnie na wioskę, a potem wracałem trochę ekspresówką - więc po drogach zupełnie różnych). Skoro było wygodnie, to zamówiłem 20" - te same co na tym dolnym zdjęciu. Tylko inne zawieszenie - to adaptacyjne ze skrętną tylną osią, więc powinno być trochę bardziej wygodnie niż na tym zawieszeniu które testowałem.

Ja też miałem jazdę w Jankach. Pożyczyłem na kilka godzin tą czarną 520d, ale była na zimówkach i chyba nawet 18'' + zawieszenie M (fixed). Jeździło się bardzo dobrze, ale nie wiem na ile to zasługa tych kół, dlatego wybrałem asekuracyjnie 19''. W międzyczasie okazało się, że można domówić ten adaptacyjny układ i się na niego zdecydowałem. Kiedy odbierasz swoją G60, żeby dać znać jak się jeździ na 20''? 🙂 

Jasne, że X1 a 5 to inna półka - tym bardziej nie mogę się doczekać 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ten sam samochód bo też pamiętam że na zawieszeniu M był - to jest to bardziej obniżone, chyba 8cm. Ja chciałem standardowe bo bałem się jakości dróg w mojej wiosce, ale okazało się że po wybraniu pakietu M (mimo że tylko wizualny) nie można wziąć standardowego zawieszenia... dlatego wziąłem to adaptacyjne. Ono jest też obniżone, ale tylko 4cm to myślę że będzie OK. A w międzyczasie nagle zrobili remont wjazdu na moje osiedle gdzie była straszna "hopka" której się bałem. Stwierdzam że wybory samorządowe powinny być co roku 😉 bo może być pewna zależność między remontem dróg a terminami wyborów 😉

Ja zrobiłem sobie przejazd przez tą hopkę tym samochodem testowym i nie zaszurał o ile pamiętam, więc się zdecydowałem na to zawieszenie adaptacyjne, mimo że jest trochę niższe. Zamawiałem jakoś w połowie stycznia, najpierw była wersja że odbiór koniec czerwca albo początek lipca. Ale tydzień temu mi powiedzieli że zmienił się status i teraz ma być odbiór druga połowa kwietnia albo pierwsza połowa maja. Bardzo asekuracyjnie te daty podają, zakładam że może się udać jeszcze w kwietniu i na majówkę już pojechać nowym (oby!). Mogę napisać jak się jeździ na tych 20" oczywiście 🙂

Edytowane przez LDeska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LDeska napisał(a):

zakładam że może się udać jeszcze w kwietniu i na majówkę już pojechać nowym (oby!). Mogę napisać jak się jeździ na tych 20" oczywiście 🙂

U mnie dokładnie ta sama historia ze zmianą zawieszenia. Musieliśmy się chyba minąć w salonie w styczniu 😉

Daj proszę znać jak się jeździ. Ja mam produkcję zamówioną z różnych powodów na czerwiec, a odbiór w lipcu. Jak powiesz, że byś jednak brał 19 to wrócę do nich. Także czekam na rekomendację. No pressure 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem 19" to optymalny wybór dla G60, dużo bardziej komfortowe, dodatkowo na felgach 20" auto wygląda dziwnie. Też myślałem czy nie kupić większych felg, zostałem przy 19 i dobrze zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.