Skocz do zawartości

System asystujący kierowce


tomekck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytanie do osób, które posiadają system asystujący kierowcę ale nie ten professional. Chodzi o najnowszy model x5/x6. Jak działa tam tempomat czy trzyma odległość od poprzedzającego auta czy wjeżdża mu na zderzak i hamuje? Jak to w praktyce wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekck napisał(a):

Cześć,

pytanie do osób, które posiadają system asystujący kierowcę ale nie ten professional. Chodzi o najnowszy model x5/x6. Jak działa tam tempomat czy trzyma odległość od poprzedzającego auta czy wjeżdża mu na zderzak i hamuje? Jak to w praktyce wygląda?

Ja mam system asystujący, którego aktywację dokupiłem online. Bardzo ładnie utrzymuje odległość od poprzedzającego auta, co więcej, możesz sobie przyciskami na kierownicy zwiększać/zmniejszać tą zadaną odległość w 4 stopniowej skali. Działa to bardzo dobrze, czasem tylko trochę gwałtowniej przyhamuje kiedy jest duża odległość od poprzedzającego auta i zbliżamy się dużą różnicą prędkości. Inny problem to ronda - jedziesz sobie np. 50km/h, przed tobą auto, zbliżacie się do ronda, prędkość maleje do 15km/h i kiedy to auto przed tobą wjeżdża na rondo i znika z radaru, to twoje auto przyspiesza do zadanej prędkości 50km/h, mimo że ty właśnie teraz wjeżdżasz na rondo i wcale nie masz zamiaru przyspieszać.

Poza tymi drobnostkami, to bardzo sobie chwalę, szczególnie w trasach kiedy mogę spokojnie pogadać z rodziną i porozglądać się po okolicy bez strachu że w kogoś wjadę. To samo w trasach kiedy jedzie się zwykłymi drogami w kolumnie lub w korkach, człowiek wyluzowany i można dzielić uwagę na inne czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w najnowszych modelach nie można tego dokupić? Czy może to ktoś potwierdzić jak to z tym jest. Pytam bo mam ciekawą ofertę na x6 ale bez asystenta professional a zależy mi na tym aby auto nie wjechało na tempomacie komuś przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tej, że otrzymywałem sprzeczne informacje od dilerów postanowiłem zadzwonić na infolinie bmw i się dowiedzieć czy x5/x6 wyprodukowane w tym roku z pakietem innowacji, czyli zwykłym tempomatem ale bez pakietu asystującego professional może mieć tempomat adaptacyjny w ramach wykupionej subskrypcji. Odpowiedź brzmiała, że tak ale, ze pracownik nie był na 100% pewny to ma to jeszcze potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomekck napisał(a):

Ponoć w najnowszych modelach nie można tego dokupić? Czy może to ktoś potwierdzić jak to z tym jest. Pytam bo mam ciekawą ofertę na x6 ale bez asystenta professional a zależy mi na tym aby auto nie wjechało na tempomacie komuś przede mną.

asystent professional to jeszcze bardziej zaawansowany, który utrzymuje ci auto na drodze (a nie odbija od krawędzi) i działa do większych prędkości.

Jak szukałem mojej X5 to zwracałem uwagę żeby na kierownicy były te przyciski do regulacji odległości dla aktywnego tempomatu. To oznaczało że jest wbudowany, ale wymaga dokupienia licencji, co też zrobiłem. A pro miał trochę inne przycisk i dodatkowe ledy na kierownicy.

Ale nie wiem jak to wygląda w poliftowej wersji, ale pewnie podobnie.

Edytowane przez Kingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kingu napisał(a):

asystent professional to jeszcze bardziej zaawansowany, który utrzymuje ci auto na drodze (a nie odbija od krawędzi) i działa do większych prędkości.

Mi zależy tylko na adaptacyjnym tempomacie. Znalazłem coś takiego na oficjalnej stronie:

 

Cytat

Czy w sklepie BMW ConnectedDrive mogę aktywować system pomocy „Active Cruise Control z funkcją Stop&Go” dla mojego BMW?

W zależności od wyposażenia Twojego BMW w sklepie BMW ConnectedDrive Store w Twoim kraju możesz aktywować system wspomagania „aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go” na nieograniczony czas. W BMW X5 (G05, produkcja przed 04.2023), BMW X6 (G06, produkcja przed 04.2023), BMW X7 (G07, produkcja przed 07.2022) lub BMW i4 wymaga opcji wyposażenia „Przygotowanie pod wspomaganie kierowcy II” (SA 9QY) i „Active Guard Plus” (SA 5AQ). Dalsze informacje oraz ceny za późniejszą aktywację systemu wspomagania „Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go” można znaleźć w sklepie BMW ConnectedDrive Store. Pamiętaj: Jeśli przy zakupie nowego samochodu zamówiono fabryczną opcję wyposażenia „aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go” (SA 5DF), funkcja ta pozostaje dostępna bez ograniczeń i bez dodatkowych kosztów.

 

Szkoda, że nie ma informacji o modelach po 04.2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.