Skocz do zawartości

Nietypowy problem z bluetooth - tragiczna jakość rozmów.


apko

Rekomendowane odpowiedzi

Działało, działało, aż pewnego dnia podczas rozmowy telefonicznej, bluetooth się rozłączył i nie dało się go sparować ponownie.

Zrobiłem restart telefonu - nic to nie dało, zrobiłem restart systemu audio w BMW, również nic to nie dało.

Usunąłem profil z samochodu i łączność powróciła. Muzyka z android-auto działa bez zarzutu, ale rozmowy przez telefon są niezrozumiałe, tak jakby były na maksa przesterowane. Nie ma znaczenia czy są prowadzone przez android auto, czy przez system BMW. Efekt jest w obie strony taki sam. Nie da się zrozumieć rozmówcy a rozmówca nie rozumie mnie.

Mój telefon to MOTOROLA G84, Zrobiłem doświadczenia i innymi telefonami z androidem i taki problem nie występuje. Mój telefon w innym samochodzie również pracuje prawidłowo.

Kolega ma identyczny telefon jak ja (kupił go miesiąc wcześniej w stosunku do mojego) i jego działa bez problemu w moim samochodzie.

Nie wiem co robić, to wszystko się kupy nie trzyma. Myślałem, że telefon zrobił jakaś aktualizację, no ale nie, ostania była ze dwa miesiące temu. Samochód tez chyba nie miał żadnej aktualizacji.

Wszystko co można było to restartowałem, no z wyjątkiem przywrócenia telefonu do stanu fabrycznego, ale to już chyba wolę kupić nowy bo tyle samo pracy 🙂 to wymaga.

Samochód działa z "każdym" telefonem poza moim, telefon działa z "każdym" samochodem poza moim.

Na amerykańskim forum przeczytałem, że G84 ma problemy z bluetooth, ale objawiający się brakiem dźwięku, no ale takich jaj jak ja mam to nikt nie opisywał.

Ktoś może ma jakiś pomysł o co chodzi i gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zazdroszczę

jak na mój rozum, opisywany przez Ciebie problem wskazuje, że winowajcą może być Twoja słuchawka i dlatego próbowałbym coś od tej strony poradzić

spróbuj może jeszcze zmienić kartę SIM w telefonie na inny numer, albo lepiej nawet inną sieć; może trzeba mu wymusić jakiś twardy reset wewnętrznych ustawień?

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.