Skocz do zawartości

Woda pod dywanikiem na miejscu pasażera za kierowcą oraz w bagażniku w bocznym schowku po prawej stronie


Adas77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z wodą pod dywanikiem posiadam Bmw 520 f10 z 2011 roku .Nie wiem co z tym problemem zrobić i jak pozbyć się wody z pod wycieraczki zwłaszcza jak mamy zimno na dworze .Poza tym również woda zbiera mi się w bagażniki pomprawej stronie w tym plastikowym schowku .Proszę o pomoc z moim problemem

20240309_160944.jpg

20240309_160947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich temat znany i nie lubiany mianowicie woda dostała sie się przez wygłuszenie do samochodu masa butylowa prawdopodobnie się odkleiła . na dole cały boczek zniszczony .  
 


    Czy ktoś może wie jeżeli uszczelnię  ponownie wygłuszenie taśma butylową   problem zniknie ? Czy to może wina uszczelki woda spływa prosto na karoserię drzwi od środka czy to normlane ?  
    Leci też po zamku bo zaczął strzelać przy otwieraniu  i szyba zaparowana 
 


    Załączam krótki filmik i proszę o  pomoc drodzy koledzy bo nie wiem

https://www.bmwklubpolska.pl/forum/topic/219514-woda-w-boczku-drzwi/?do=findComment&comment=2375980

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, najlepiej pożycz odkurzacz piorący z mocną ssawą i wypierz to, zawsze zostanie tylko wilgoć, najlepiej wysuszyć podczas jazdy bez dywaników, suszarką nie za blisko i położyć worki z osuszaczem.

 

Edytowane przez Użytkownik525xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odp czyli przyczyna będą drzwi bo czytałem jeszcze ze pod maską jest jakaś uszczelka która może przeciekać a jakiś pomysł skąd woda leci do bagażnika do schowka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posprawdzałem resztę samochodu i z przodu kierowca i pasażer no i z tyłu za kierowcą drugi pasażer z tyłu ma suchy dywanik .Tak samo wytarłem schowek w bagażniku i pojechałem na myjkę i po myjce było sucho ale jak pada to zbiera mi się woda cięzko dojsc co jest powodem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miejsce gdzie masz akumulator tam pływa pewnie woda. Drzwi uszczelniasz masą z pistoletu albo sznurek oderwać całość, wyczyścić i przyklejasz od nowa. Zrób sobie od razu drugie drzwi bo problem powszechny w BMW. 

Co do bagażnika. Sprawdź uszczelkę czy po zimie nie przymarzła i nie wysunęła się z rantu. Jeśli nie to masz kolejne miejsce uszczelnienie w koło wlewu baku. A najbardziej prawdopodobne są elementy osłony lamp. Rynienkami w koło klapy płynie woda i przepływa pod osłoną. Tam jest biała spinka z uszczelką. Jak jest za dużo wody to się wlewa i kapie do środka. 

No albo przytkane odpływy od szyberdachu jak masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.