Skocz do zawartości

Jakie śruby do skręcania rury wydechowej


MarMos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mój samochód to BMW Touring E46 n46 2.0 318i 2004r. Przymierzam się do wymiany podpory wału napędowego w związku z czym muszę zdemontować wydech chciałbym się do tego przygotować wcześniej uszczelka śruby nakrętki, abym później nie miał niespodzianek.  Chodzi mi konkretnie o to jakie dokładnie śruby są potrzebne do skręcania wydechu (w miejscu gdzie załączyłem zdjęcie) Czy to są jakieś specjalne śruby? specjalne nakrętki czy mogą być zwykłe z marketu czy zamówić gdzieś odpowiednie tylko nie wiem jakie nie mogę nigdzie znaleźć dedykowanych kompletów. Chodziło mi o rozmiary ewentualny kształt długość i materiał z której są wykonane czy to mają być nierdzewne czy na przykład miedziane nakrętki Czy to są śruby czy szpilki. Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie w wymianie to bardzo proszę o podpowiedź dlatego że moje są mocno skorodowane i może być problem nawet z samym demontażem. W załączniku zdjęcie mocowania o którym mowa dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

IMG_20240307_083329.jpg

Edytowane przez MarMos
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo . Teraz przynajmniej wiem że są to 4 śruby M10x40 z niepełnym gwintem. Niestety prawdopodobnie muszę dobrać jakieś zwykłe takie może się uda lepszej jakości gdyż w katalogu części BMW liczą sobie 70 zł za sztukę o ile dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.