Skocz do zawartości

[F10] Woda w komorze akumulatora


kepa416

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zrobiłem porządek z osłona i drzwi. Dalej miałem zaparowana tylna szybę. Rozbierając boki w bagażniku do wymiany amortyzatorów klapy zobaczyłem pod akumulatorem male ilości wody w komorze gdzie powinno być koło zapasowe. 

Znalazłem na forum kilka informacji. Sprawdziłem uszczelkę wlewu paliwa. Potem 2x spinki osłony lampy. Polałem woda patrzyłem sucha od środka. Profilaktycznie wymienione. 

Odpływy szyberdachu są drożne bo woda leci pod auto. 

Uszczelka samej klapy sprawdziłem była wilgotna pod spodem i miała trochę błota na wysokości lampy. Wyczyszczona i założona. 

Woda dalej się pojawia. Ktoś ma pomysły? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały Ci jeszcze do sprawdzenia/wymiany:

1. same uszczelki lamp,
2. wywietrzniki bagażniki (te kratki z lewej/prawej strony),
3. uszczelka bagażnika - wymiana lub wpuszczenie takiego silikonowego wałka do środka.

Jeśli lejąc po aucie nie widzisz skąd podcieka - walka jest nie równa - skąd wiesz, że to jednak wina starej uszczelki jeśli przecieku nie widać?
Najlepiej wymieniać wszystko po kolei - co wygeneruje absurdalny koszt a i tak nie masz pewności, że problem rozwiążesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi się ciepło mam plan wyciągnąć z bagażnika osłony i lać wodę po dachu a samemu siedzieć w środku. 

Jedyne co mnie zastanawia to na metalowej płycie podłogowe bagażnika między oparciem kanapy a akumulatorem widzę w przetłoczeniach ślady jakby po wodzie albo po prostu syf. 

Druga sprawa widziałem że lampa w klapie lewa strona jest zaparowana. Tylko na bmw store do nich nie widzę żadnej uszczelki a te zewnętrzne mają w sumie tylko małe pianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powsadzaj papierowe ręczniki pod różne miejsca tapicerki/uszczelki będziesz lepiej widzieć gdzie jest mokro

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.