Skocz do zawartości

Błąd napędu po dłuższej powolnej jeździe (np. w korku)


AdikX3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypową jak mi się wydaje przypadłość w moim X. Przy dłuższej jeździe w korku z niewielką prędkością na 1 auto wyrzuca klasyczne błędy napędu 4x4, ABS i hamulec oraz zaczyna szarpać. Po zatrzymaniu, wyłączeniu silnika i postoju 5 minutowym odpala i jedzie normalnie. Dzieje się tak tylko przy wolnej jeździe trwającej co najmniej z 20 i więcej minut. 

Auto miało wymieniany olej we wszystkich napędach jak również w skrzyni, filtr w skrzyni i nie wyrzuca żadnych błędów związanych z napędem. 

Czy ktoś spotkał się również z taką przypadłością w swoim samochodzie i wie co może ją powodować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam standardowe 235/55R17 wszystkie takie same więc raczej to nie to. Myślałem, że może jakiś sterownik coś się przegrzewa i zaczyna wariować? Ale dodam, że dzieje się to i w lecie, i w zimie więc nie zależy od temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 22:20, AdikX3 napisał(a):

 

Auto miało wymieniany olej we wszystkich napędach jak również w skrzyni, filtr w skrzyni i nie wyrzuca żadnych błędów związanych z napędem. 

 

 

Olej w reduktorze VTG wymieniony, reduktor skalibrowany po wymianie? Wszystkie wartości kalibracji na "0"?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2024 o 14:47, deebee napisał(a):

Olej w reduktorze VTG wymieniony, reduktor skalibrowany po wymianie? Wszystkie wartości kalibracji na "0"?

Tak jest kalibracja przeprowadzona i wszystkie wyniki na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.03.2024 o 21:21, AdikX3 napisał(a):

Tak jest kalibracja przeprowadzona i wszystkie wyniki na 0.

A co pokazuje podczas jazdy program diagnostyczny w zakresie odczytu prędkości każdego z kół? 

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.