Skocz do zawartości

Aktualizacja map Europe Evo - jakie opcje?


kacy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na pokładzie F36 z 06.2016 mapy Road Map EUROPE EVO 2023-02. Wersja NBTevo_E16382A. Wgrali mi je chłopaki na warsztacie w Niemczech po zakupie auta przy okazji jego sprawdzania.

Mam aktywny Connected Drive w zakresie ConnectedDrive Services, Teleservices, SOS, Usługi zdalne BMW.

Jakie mam opcje ich aktualizacji  w przyszłości oprócz zakupu w sklepie za 234 pln? Jest szansa na RTTI?

IMG_20240225_154718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zamierzam po niedzieli kupić, bo się zawsze przyda, choćby pod bimmercode ( a chciałem jeszcze piszczenie pasów wykodować, może coś jeszcze)

Nie mam za dużego pojęcia w tych tematach, kiedyś forscanem parę rzeczy sobie porobiłem w fordzie żony i tyle moich doświadczeń, więc pozwolę sobie dopytać - na jakiej zasadzie miałoby to działać? W sensie czy nie wchodzi w grę jakąś podmiana VIN np.? Bo takich rzeczy bym się bał robić. 

Oprócz kabla czego bym jeszcze potrzebował abyśmy mogli to zdalnie ogarnąć?

A da się tu w moim przypadku (ID 4) dożywotni kod FSC uzyskać?

Edytowane przez kacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, kacy napisał(a):

A da się tu w moim przypadku (ID 4) dożywotni kod FSC uzyskać?

Do ID4 masz generator FSC - jeśli chodzi o mapy.

A RTTI itp jesli chcesz legal to wykup na stronie Connected Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 07:57, luk_byd napisał(a):

Do ID4 masz generator FSC - jeśli chodzi o mapy.

A RTTI itp jesli chcesz legal to wykup na stronie Connected Drive.

Ok, kabel ENET i przejściówka na usb-c przyszły. Z kodem FSC przy pomocy BMWicoder'a sobie myśle poradzę. Na weekend powalczę.

To RTTI by się jednak przydało. Gdybysmy to jakoś mieli ogarnąć to nic mi się w aucie nie porobi?  Np. z connected drive, że nie będę miał wtedy dostępu zdalnego tudzież inne historie. Nie wiem na jakiej zasadzie to "się robi", dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, kacy napisał(a):

To RTTI by się jednak przydało. Gdybysmy to jakoś mieli ogarnąć to nic mi się w aucie nie porobi?  Np. z connected drive, że nie będę miał wtedy dostępu zdalnego tudzież inne historie. Nie wiem na jakiej zasadzie to "się robi", dlatego pytam.

Kupujesz usługę z Connected Drive - to oficjalne źródło.

BMW aktywuje Ci usługę i działa.

 

Jedyna możliwość że nie zadziała to kombinowane auto - nieumiejętne lub na łatwizne wymieniana jednostka/atm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli RTTI "aktywowane" nie przez Connected Driver. Czy w takim przypadku nic się w aucie "nie porobi" co by miało wpływ na oficjalny status auta w Connected Driver, aplikacji My BMW itd. Do tego co w przypadku np. wymiany EGR, bo dla mojego auta jest akcja? Nie "skasuje" się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Nic się w aucie nie narobi,a zawsze możesz sam z poziomu idriva wrócić do stanu fabrycznrgo.Kodu fsc do id4 nie zrobisz aicoderem😉

Edytowane przez gk tds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 07:51, gk tds napisał(a):

Nic się w aucie nie narobi,a zawsze możesz sam z poziomu idriva wrócić do stanu fabrycznrgo.Kodu fsc do id4 nie zrobisz aicoderem😉

Napisałem priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.