Skocz do zawartości

Brak ogrzewania BMW E60


Nasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałem napisać ,że bardzo się cieszę z aktywnosci forum, wracam do was po 12latach nie obecnosci. Wiadomo wrocilm do marki BMW. Dokładnie do modelu E60 który zaraz po zakupie przyniosł mi  sporo problemow ze strony elektryki. Złodzięja prądu zdiagnozowałem w  miare szybko, okazał się licznik który nie usypiał auta. Lecz do dzisiaj borykam się z problemem braku ogrzewania w aucie , otóż napięcie jakie dostaje elektrozawór jak i pompka obiegowa to 5,8 V. Wymiana panelu klimatyzacji nic nie pomogła, odłączenie elektrozaworu rownież. Moze ktoś z szanownego grona mial podobny problem lub  podpowie co jeszcze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaką masz temperaturę płynu chłodzacego i jak szybko się nagrzewa?
Padające termostaty to plaga, jakbyś w opisie napisał jeszcze czy masz dizla to by była już prawie pewność - masz pewnie 3 - 2 na silniku i trzeci przy chłodnicy skrzyni biegów jak masz automat.

 

Druga rzecz co może robić zamieszanie, to walnięty zujnik AUC koło filtra kabinowego, mi mieszał w klimatyzacji, może w ogrzewaniu też robić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54 , elektrozawor pojedynczy ( klima jednostrefowa). Dzis jeszcze sprawdze mase z kostki do budy i sterowniki masy przy nogach kierowcy (chyba RDC?) Silnik nagrzewa sie dosyc szybko temp dzis zobacze gdyz dopiero rozkodowałem menu ukryte. W innej e60 mierzylem napiecie na elektrozawor z tym samym siknikiem i tam bylo 12V. Martwi mnie te 5,8 V co blokuje lub co jest uwalone ,ze tak male napiecie dochodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa sprawdzona na kostce od elektrozaworu ,jest ok. Napięcie 4,8V to mniej jak było. Temp.silnika 105 stopni. Elektrozawór nie puszcza cieczy nawet gdy jest odłączony od zasilania. Juz sam nie wiem czy to wina napiecia czy jest po prostu uszkodzony zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja rozwinęła się tak. Zaczęła działać pompka obiegowa oraz elektrozawor. Ogrzewania nadal brak .Dodam,że posiadam webasto niesprawne czy ono moze kolidowac z ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.