Skocz do zawartości

[E30] regulacja świateł


kolebka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, czytąłem historię :search: i widzę że niemal wszyscy mają z tym problem :shock: , jak to wyregulować to już przeczytałem i dzięki wielkie bo teraz coś w nocy widzę. Niejako że mam już niemalże klasyczne autko, chcę go zachować w pełnym oryginale i tak aby wszystko działało.

 

Kręce tym pokrętłem i nic nawet nie drgnie :mad2: , jak to rozebrać, na co zwrócić uwagę, i przede wszystkim jak to działa, bo czytałem że tam jest jakiś płyn ale ja nic tam nie mam, może wyciekło, jak to napełnić i czym, wogóle jakakolwiek informacja mnie zadowoli :dance:

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest e 30 to tam niema elektryki przynajmniej u mnie jest to badziewie plynowa czytam gazowe w kazdym badz razie umnie tez niedziala rozbieralem to z czystej ciekawosci ,tego sie nieda naprawic trzeba prawdopodobnie caly taki zestaw nowy montowac .chyba to jakos pruzniowo jest zrobione niema zadnego zbiorniczka ani pompki tylko prosto z przelacznika wychodza 2 rurki i jedna idzie do jednaj adruga do drugiej lampy bezposr do tych"silniczkuw"i tyle u mnie niebylo ani plynu ani gazy po zdjeciu rureczek

jakbys sie cos wiecej dowiedzial to skozystam i przepraszam jesli sie w jakieis spr myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego sie nieda naprawic trzeba prawdopodobnie caly taki zestaw nowy montowac

 

mnie się wydaje że jakoś się da ponieważ jedna rurkę mam nowiusieńka i drugą stara, poprzedni właściciel w PL powiedział że nic z tym autkiem nie robił więc jakiś spec z DE musiał to naprawiać, może i mu się udało ale z pewnością nie na długo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie wiadomo o płynie są tam silniczki elektryczne od regulacji pokrętłem o na płynie jeszcze nic nie wiedziałem :cool2: POZDRO

 

bo ty masz E36 a ja mam E30 :norty: i skoro ty masz silnik to kolesie z BMW zauważyli że coś jest nie tak :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E30 jest hydrauliczna regulacja świateł,tak samo jest w POLONEZACH, FIAT SEICENTO,ale tam występowały tez elektryczne.

Ale nawet jak masz zepsuta regulację, wysokości świateł(tą z środka samochodu)to przecież możesz wysokość ustawić pokrętłami przy reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E30 jest hydrauliczna regulacja świateł,tak samo jest w POLONEZACH, FIAT SEICENTO,ale tam występowały tez elektryczne.

Ale nawet jak masz zepsuta regulację, wysokości świateł(tą z środka samochodu)to przecież możesz wysokość ustawić pokrętłami przy reflektorze.

 

Wiem że się da, ale jak to fabryka dała to w sumie chciałbym to miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ od Poloneza albo Lublina sobie da rade zaadoptowac do e30 - nowy nie kosztuje duzo. Ale moim zdaniem i tak nie warto :)

 

Od LUBLINA 1, i to też nie od każdego bo potem wszystkie LUBLINY wychodziły na elektryce z silniczkami BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.