Skocz do zawartości

E46 cabrio dyfer


KAMELEONV

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam pytanie do bardzie ogarniających temat ,mam cabrio 2.2 m54 w manualu i być może będę się przymierzał do wymiany dyfra ,mam takie delikatne wibracje ?  w sumie nie wiem jak to nazwać, zaczyna sie tak jak przekroczy 80km/h natomiast jak puszcze gaz to tak jak by zanikało to jak zmieniam biegi to czuje właśnie takie luz pukniecie z tyłu. Wiem że jeszcze może to być coś z wałem ale wolał bym się przygotować i mam pytanie do bardziej ogarniętych w tym temacie jaki dyfer szukać czy musi być taki sam jak mój tzn z cabrio? czy różnica jest w przełożeniu tylko czy jeszcze co innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Sprawdź sobie na początku wszystkie luzy w mocowaniu dyferencjału, mocowania wózka tylnego oraz podporę wału napędowego . Bo często tam pojawia się problem. 

Co do samego dyferencjału to nie musi być z cabrio. Dyferencjały różniły się jeszcze flanszami. Najłatwiej szukaj po prostu dyfra od takiego samego silnika (to samo przełożenie) obojętnie jaka buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacol212121 napisał(a):

Cześć, 

Sprawdź sobie na początku wszystkie luzy w mocowaniu dyferencjału, mocowania wózka tylnego oraz podporę wału napędowego . Bo często tam pojawia się problem. 

Co do samego dyferencjału to nie musi być z cabrio. Dyferencjały różniły się jeszcze flanszami. Najłatwiej szukaj po prostu dyfra od takiego samego silnika (to samo przełożenie) obojętnie jaka buda.

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok wiec tak dzisiaj byłem u mechanika,sprawdzić temat odnośnie wibracji(tzn od 60km/h do tak 110 jest coś takiego jak by się po tarce jechało, po puszczeniu gazu to ustaje) sprawdzony dyfer,koła,tulejki wózka, łącznik  tylko niestety nie było czasu na podporę bo kolejka już czekała:) auto na podnośniku rozpędzone do zamierzanej prędkości i zero ta zwanej tarki natomiast słychać delikatnie ten wał właśnie na wysokości podłokietnika. Mechanik obstawia na wał , ja myśle jeszcze o podporze ale w podłodze nic nie tłucze itd. I teraz pytanko czy taki wał różni nie tylko miedzy manualem a automatem i czy np R6 czy R4? bede szukał używki aby podmienić i zobaczyć...

Edytowane przez KAMELEONV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Różni się, poza Twoim silnikiem w każdej budzie (oczywiście manual) jest ten sam, może być również z 323i/ci oraz 325i/ci/ti.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.