Skocz do zawartości

Wasze zużycie energii w praktyce


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

iX xDrive50, opony zimowe 21 cali (255/50), trasa ok. 500 km

Tempomat 135 km/h, 80% trasy bez ingerencji w prędkość, średnia prędkość z komputera z całej trasy 122,4 km/h. Tryb Efficient.

Temperatura +1 stopień, 1/3 trasy w delikatnym deszczu/deszczu ze śniegiem. Ogrzewanie, etc. bez jakichkolwiek “oszczędności”.

Średnie zużycie 29.5 kWh - co daje nieco ponad 350 km zasięgu na pełnej baterii. 

Jeżdzę tą trasą kilka razy w roku, więc ciekaw jestem zużycia/zasięgu w temp. ok. +20 stopni przy tej samej prędkości. Życzyłbym sobie w letnich warunkach ok. 450 km 🙂

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie liczyłbym na aż taki przeskok lato vs zima. O ile ogrzewanie na krótkich odcinkach potrafi zwiększyć zużycie o nawet 50 % i na przykład u mnie mam nawet ponad 40 kWh po mieście, tak w trasie różnica wynosi 10-15, maksymalnie 20 %. W moim przypadku ze względu na dużo węższe opony zimą różnica zasięgu w trasie pomijalna. 

Tak czy inaczej, Ix jak na takiego kolosa w trasie jest naprawdę dość oszczędny. Za 2 tygodnie będę porównywał go z Kią EV9 AWD, już teraz wiem, że o ile pod kątem przestronności przegrywa z kretesem, tak pod kątem zużycia energii i zasięgu będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zrobiło się nieco cieplej (choć cały czas poniżej 10 stopni) i zaczęła mi się pojawiać „5” w zasięgu… 🙂 a nie zmieniłem sposobu jazy czy tras po których się poruszam.

Przez zimę maksimum jakie widziałem to były okolice 460km. Podoba mi się ten kierunek 🙂 czekam z niecierpliwością na temperatury 15-20 stopni.

 

IMG_7099.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to tak wygląda. Po ostatnich testach KiI EV9 zacząłem szukać przyczyny wyższego zużycia energii na krótkich trasach w mieście niż w tym czołgu.

Wyłączenie klimatyzacji z tyłu bardzo pomogło.

 

Ładowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 24.12.2023 o 19:38, Pe.te napisał(a):

Jeżdzę tą trasą kilka razy w roku, więc ciekaw jestem zużycia/zasięgu w temp. ok. +20 stopni przy tej samej prędkości. Życzyłbym sobie w letnich warunkach ok. 450 km 🙂

I stało się 😀

Ta sama trasa, ponownie tempomat na 135 km/h, opony letnie 21 cali (255/50), słoneczna pogoda, temperatura 21-23 stopnie. Podobny ruch i średnia prędkość jak zimą, tryb Efficient.

Rezultat - średnie zużycie 22.9 kWh, co przekłada się na zasięg prawie 460 km przy prędkościach autostradowych 🙂 mała uwaga - klima była normalnie włączona w czterech strefach, ale że ustawiona na 22 stopnie, to za dużo nie miała do roboty w tych warunkach…

I taki zasięg mi się baaardzo podoba 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.