Skocz do zawartości

Asystent parkowania Professional - korzystacie?


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ściągnąłem do testów przez sklep ConnectedDrive i... to działa, nawet całkiem sprawnie :classic_smile:
Zapisałem sobie wjazd tyłem do garażu i teraz auto śmiga tam i z powrotem samo, za każdym razem parkując właściwie w tym samym miejscu.
Odchyłka jaką zanotowałem to jakieś 2-3 cm.
 

 

Mam dosyć ciasny garaż, a iX ma dłuuugie drzwi przednie co wymaga sporo miejsca, żeby wygodnie wysiąść.
Więc korzystając z promocji Black Week w sklepie ConnectedDrive - chyba kupię sobie tą funkcję na stałe, bo cena jest w miarę sensowna 
:classic_rolleyes:

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chcesz zapisać w aucie jakiś manewr (np. wjeżdżanie tyłem do garażu), to jeśli jesteś w aucie - nie musisz w ogóle korzystać ze smartfona. To co musisz zrobić - to na ekranie auta kliknąć “Zapisz trasę”, wjechać „manualnie” jako wzorzec i kliknąć „Zapamiętaj trasę”. Potem ta zapamiętana trasa będzie ci automatycznie wyskakiwać przy każdym zbliżeniu się do garażu (chyba na podstawie lokalizacji GPS) - wystarczy że klikniesz na tą zapisaną trasę - i auto samo wjedzie.

Natomiast jeśli jesteś poza autem to trzeba użyć aplikacji MyBMW - w karcie „Usługi zdalne” pojawia się ikona „Zdalne parkowanie”. Przy każdym parkowaniu z użyciem smartfona najpierw trzeba „skalibrować” smartfon (kilka ruchów telefonem zgodnie z instrukcją na ekranie). Potem można już korzystać ze stertowania autem z poziomu aplikacji - z uwagi na bezpieczeństwo wymaga to przytrzymywania przycisku na ekranie aby auto było w ruchu. Jak puścisz to auto od razu stanie.

W tym trybie możesz też sterować autem bez zapisanej uprzednio trasy - czyli „jednorazowo”. Np. jesteś na parkingu marketu, jest ciasne miejsce - wychodzisz z auta i sterujesz nim po prostu z poziomu smartfona aby wjechać. Auto korzysta przy tym ze wszystkich czujników parkowania, co pokazuje kolorami na ekranie smartfona.

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Po dłuższym okresie korzystania muszę przyznać, że ta funkcja jest rewelacyjna.

W moim przypadku sprawdza się znakomicie - korzystam na codzień przy wjeżdżaniu tyłem do garażu, w którym za wiele miejsca nie ma (korzystam bez użycia smartfona, według zapisanej w pamięci auta ścieżki).

Ze sterowania smartfonem korzystałem tylko raz - we Włoszech, gdzie z noclegiem miałem tak wąski garaż, że nie dałoby się wysiąść z auta 🙂

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.