Skocz do zawartości

[F10] Hałas w tylnym kole - sprężyna/guma


norbiszon94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam nastepujacy problem z moim F10 520d z 2012 r. przebieg 160.000 tyś km.

W ostatnim czasie pojawił się u mnie niepokojący głuchy hałas, jakby coś obcierało się o coś innego w tylnym kole od strony kierowcy, jest szczególnie słyszalny w trakcie wolnego (do 80km/h) przejeżdżania przez progi zwalniające i inne drobne nierówności, obstawiałem amortyzator, jednak byłem na stacji kontroli pojazdów i oba wyszły pod 70% sprawności, natomiast niepokojąco wyglądają same sprężyny i rozkłaptana guma pod sprężyną w kole, które hałasuje.

Proszę o ocenę i pomoc.

20231104_210421.jpg

20231104_210447.jpg

20231104_210546.jpg

20231104_210554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że coś w kole, albo bezpośrednio przy kole. Może o półoś coś ociera, obluzowana osłona tarczy hamulcowej, zacisk hamulcowy. 

 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wioletta napisał(a):

Obstawiam że coś w kole, albo bezpośrednio przy kole. Może o półoś coś ociera, obluzowana osłona tarczy hamulcowej, zacisk hamulcowy. 

Oczywiście ściągnę koło i to jeszcze sprawdzę, natomiast, robiłem jeszcze najprostszy test, a mianowicie otwarłem bagażnik i bujałem góra-dół obydwoma stronami auta, od strony pasażera cisza, od strony kierowcy dochodzi drobny hałas, który ewidentnie uaktywnia się i jest znacznie bardziej słyszalny w trakcie jazdy i pokonywania nierówności.

Edytowane przez norbiszon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.