Skocz do zawartości

E46 wymiana radia oraz doposażenie w zmieniarkę


PerKac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim e46 padło radio, więc kupiłem inne używane. Wcześniej miałem najzwyklejszego kaseciaka, teraz udało mi się kupić BMW navigation system ph709041216764(dodaję zdjęcie), kupiłem też zmieniarkę 6 CD changer 6913389(dodaje zdjęcie). Szukam jakiegoś schematu podłączenia na bmwteka.com, ale nie wiem który jest do tego radia. Ogólnie 3 pin wtyczkę w zmieniarce wiem chyba jak podpiąć(wtyczka w zmieniarce koło żółtej naklejki), ale te 6 pin już nie wiem( ogólnie są wyprowadzone z niej tylko 3 przewody), pomoże ktoś? Samochód nie miał wcześniej zmieniarki. Na pierwszym zdjęciu widać wszystkie kostki(z radia wyjąłem i położyłem na nim żeby były lepiej widoczne), bo kupiłem wszystko z odciętymi dodatkowo, bo nie miałem wcześniej tych dwóch mały kostek w radiu. Jak ktoś dałby link ze schematem z bmwteka, to myślę że sobie poradzę, bo nie wiem które to radio. Z góry dziękuję za każdą trafną pomoc.

IMG20231014124456.jpg

IMG20231014124810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałeś oryginalne radio , więc masz kostkę radia, jakie ma piny okrągłe czy płaskie? Nowe radio nie podchodzi?

Pin nr3 to magistrala Kbus, jest w kostce radia.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalne radio z okrągłymi pinami i też kupiłem z okrągłymi, ma 17styków, wcześniejsze radio nie miało 2 takich małych kostek po 10 pin a to co kupiłem ma czarną i szarą. Czyli pin 3 w x18180 to kbus i pin 3 w x01026 to też kbus, dobrze rozumiem? I która wtyczka to x01025?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X01026 to nazwa kostki 6 pinowej w nomenklaturze schematów BMW. Pin nr 3 to ekran przewodów sygnałowych audio ze zmieniarki do radia. X18180 to mała kostka 3 pinowa i tam masz ibusa. N22 to zmieniarka a N9 to radio. Te małe kostki są do zmieniarki i telefonu jak jest zainstalowany w aucie.

Edytowane przez mr18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozumiem że podłączyłeś radio i wszystko jest ok?

Pin 3 Kbus idzie do 7 pinu radia, do kostki 17pin

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podpinam pod małą kostkę jak ze schematu, ok sprawdzę zaraz. Czyli pin o nazwie 3 w x01026 nie podpinać czy podpiąć gdzieś? Radio podłączone, mogę zmienić radio na zmieniarkę, płyty jak włożę to się odpalają, ale nie słychać głosu, jest proglem z przesyłem dźwięku, ale zaraz zobaczę jak z tego schematu podłączę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest po to aby nie było szumów, gwizdów i innych problemów z przesyłanym dźwiękiem. Alternator i układ zapłonowy silnika benzynowego dosyć mocno sieje. Po to to jest aby zniwelować zakłócenia.

Edytowane przez mr18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten "ekran" podłączam tylko w x01026 pod pin o nazwie 3, izoluje z drugiej strony końcówkę przewodu żeby się z czymś nie dotknął przypadkiem (czyli za radiem w tunelu) i niech leci z wiązką dla tłumienia? Ogólnie działa, zaczęło przekazywać dźwięk, nawet ładnie gra a jeszcze nie dołożyłem tego ekrana do wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.