Skocz do zawartości

Błąd 2A26 - N43

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć 

Zakupiłem nie dawno E90 dla żony z tym silnikiem uparła się kolor MPakiet i w ogóle 😛 , pomijam ten fakt 

 

 

Ogólnie samochód pracuje bardzo dobrze nic się nie dzieje moc prawidłowa , żadnych drgań itp , lecz podpoiłem pod Bimmer-a i jest jeden błąd w sterowniku 

-2A26 

 

Przejechałem się z live datą , i mam parę pytań i zagwozdek pierwsza moja benzyna w BMW i tak wiem ten silnik najgorszym ... 

  • mam 700mg siarki , jak wygląda jej wypalanie bądź jaka granica jest tragiczna ? Naciskam regeneracja ale tak naprawde nie mam pojecia czy to sie wypali wypala itp .
  • Tryby pracy podczas jazdy zmienaja się z 1/3/2 , 1/2/3 i różnie czy tak ma byc ?
  • Na tą chwile spalanie mieszane około 7l , / miasto 100% odcinki po 2.3 km około 10,5 l prawidłowe ?

 

 

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Odezwie się w wolnej chwili to wytłumaczę wszystko co potrzebne

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Opublikowano

https://bimmerprofs.com/2a26-2a27-nox-sensor/ 

 

Blad ciężki do ogarnięcia,Tryb pracy ma się zmieniać,,przy błędzie 2a26 pracuje tylko w trybie jednorodnym (2) a temperatura silnika spada do 80 stopni 

Edytowane przez Adam12345

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj zrobiłem dłuższa trasę i zmieniają się tryby 1.2.3 różnie , temperatura silnika czy blad jest czy go nie ma , jest w okoliach 100 stopni od poczatku posiadania samochodu u mnie, równiez gdy jest blad 2a26 to zmienaja sie tryby , jak nastpenym razem bedzie błąd w sterowniku to sprawdze jeszcze raz ale na 99% tak jest. Tryby (2) to jest ten gorszy rozumimem?

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, lukaszewski napisał(a):

Odezwie się w wolnej chwili to wytłumaczę wszystko co potrzebne

Kolego Czekam 

Opublikowano

2a26 wydajność katalizatora w trybie uwarstwionym (1) poniżej progu tryb zostaje wyłączony 

Opublikowano
  • Autor

Czy ten błąd może powodować falowanie na zimnym silniku ?

bez check ?

kwestia Nox czy zawalony katalizator ?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

2a26 to najczęściej wsadzony zamiennik kata 🙂

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Opublikowano

Podałem ci linka gdzie wszystko masz opisane a ty w kółko to samo czy czy czy .

Pierwsze co podpięcie pod kompa.i sprawdzenie wszystkich parametrów silnika 

W necie masz dziesiątki opisów jak wypalic zasiarczonego kata ,wystarczy poczytać 

Check nie zapala się przy tym błędzie nie powoduje falowania obrotów  wyłączą tryb uwarstwiony 

Dogadaj się z kolegą lukaszewski i zrobi ci pełna diagnostykę silnika 

Edytowane przez Adam12345

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli chodzi o wtryski z tym że opis w INPIE 1,3/5/6 

2/4 nie zmieniają się wartości 

 

z kolegą Łukaszewskim na sobotę umówiony jestem

IMG_3857.jpeg

IMG_3856.jpeg

IMG_3853.jpeg

IMG_3852.jpeg

IMG_3851.jpeg

IMG_3849.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.