Skocz do zawartości

Bmw x3 f25 FL 2014 N20B20 - wymiana płynów/ części eksploatacyjnych


shamal13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od nowości (od 2015 roku) posiadam BMW X3 F25 po FL z dwulitrowym silnikiem N20B20 o mocy 245 KM - rok produkcji koniec 2014 roku. Auto ma przejechane 100.000 km i zastanawiam się co warto już wymienić. Co roku zmieniam jedynie olej i filtry, a zmienione były jedynie raz klocki hamulcowe z przodu i z tyłu i znowu klocki z przodu kwalifikują się do wymiany. Rocznie robię około 10.000 - 12.000 km. Wiem, że silnik nie cieszy się najlepszą opinią i zastanawiam się nad wymianą rozrządu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady i odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam BMW x3 f25 z silnikiem n20b20 i najlepiej wg. mnie pojechać do mechanika/serwisu bmw. 
Żeby jakiś magik ocenił czy już czas na wymianę rozrządu. Ja mam 86k najechane i już słychać łańcuch - pasuje się umówić na wymianę. 
Podobno można zaglądnąć przez korek wlewu oleju i tam spróbować złapać za łańcuch i samemu ocenić ale ja się nie znam i nie ruszam 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłbym na pewno olej w skrzyni biegów, ewentualnie oleje w xdrive. Przy tak niedużych kosztach, wymieniłbym płyn hamulcowy (teoretycznie co dwa lata powinno się go wymieniać z powodu wchłaniania wilgoci - ja tak robię) oraz płyn chłodzący.

Przy drugiej wymianie klocków, sprawdziłbym dokładnie tarcze, czy nie montować nowego kompletu.

Jak zamierzasz dłużej użytkować auto, przeserwisowałbym silnik.

  • Dziękuję 1
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ auto masz od nowości napisz jeszcze jakie odcinki pokonuje X3 - miasto czy trasa.
Czy dużo stania w korkach itp? A co do skrzyni biegów - jaka dynamika jazdy - "dziadkowóz" czy "zrywacz asfaltu"

Edytowane przez kriu
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.