Skocz do zawartości

N53 korekty na zimnym


Saviogg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Proszę o poradę. BMW e91 325xi 2010 rok silnik n53.
Od kilku miesięcy mam problem po odpaleniu zimnego silnika. Po ok. kilku sekundach samochodem zaczyna trząść, czasem pojawia się check a czasami duża ikona z info "awaria silnika" i obniżenie mocy. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu komunikat znika i check również. Po ok. 1 - 2 minut coś jakby się przełączało i silnik pracuje idealnie.
W czasie tego trzęsienia mam rozjechane korekty. I tu ciekawostka. Bank 1 korekty na - a bank 2 korekty na +. Wartości jak na zdjęciu.
Te rozjechane korekty są na bankach niezależnie od wtrysków. Cewki nowe, świece nowe, wtryski wymienione. Nox wymieniony na noxem. Po zamianie wtrysków miejscami przy różnej ich konfiguracji zawsze korekty minusowe na banku 1 a plusowe na banku 2. Jeżeli po zamianie wtrysków nie idą za nimi korekty to znaczy, że to nie wina wtrysków. Po tych ok 2 minutach na wszystkich wtryskach korekty +/- 0,xxx czyli wręcz idealne.
Tak jakby jakiś element wpływający na korekty na konkretnym banku zaczynał działać dopiero po tej chwili. Nie wiem od czego mogą zależeć korekty na całym banku a nie na poszczególnych wtryskach. I dlaczego po tych kilkudziesięciu sekundach wszystko wraca do normy?
Gdzie szukać problemu?

Screenshot_20230913-092801~2.png

Screenshot_20230913-092837.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamień miejscami cewki pomiędzy bankami zobaczysz czy błędy wypadania zapłonu się przeniosą. U mnie jedna padająca cewka zanim zaczęła walić błędami robiła straszne zamieszanie w korektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.