Skocz do zawartości

Fix ładowania bezprzewodowego "na Janusza"


mrkubix

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mnie wkurzało ładowanie bezprzewodowe na urlopie, miałem objazdówkę po Włoszech więc stwierdziłem że trzeba coś z tym robić.

Nie lubie plątaniny kabli w trakcie jazdy, a to bezprzewodowe z Carplay + nawigacja Waze to przepis na grilla - po krókim czasie ładowanie się wyłącza i bateria schodzi do zera w przeciągu 2-3 godzin a nie o to chodzi.

Także narazie szybki fix "na Janusza", zajęło mi to 20 minut, a po jeździe testowej 3 godziny z ładowaniem carplay i navi (Waze które żre dodatkowo więcej niż Google czy mapy Apple) bateria pełna.

Wygląda to troche śmiesznie, pewnie poświęcając troche czasu można by wyjąć cały moduł przykręcić sobie ze dwa takie od góry i podlutować kabel bezpośrednio w kostke wewnątrz usb, tak że nic nie będzie widać.

Ale jako że mam gwarancje jeszcze to narazie mi to wystarczy.

Nie robiłem profesjonalnych pomiarów, ale to że sie nie przegrzewa i bateria nie spada jest chyba wystarczającym dowodem.

IMG_3657.JPEG

IMG_3658.JPEG

Edytowane przez mrkubix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie strasznie wkurza ta ładowarka. Ja problem rozwiązałem za 65PLN: https://hurtel.com/pl/products/joyroom-samochodowy-uchwyt-magnetyczny-bezprzewodowa-indukcyjna-ladowarka-qi-15-w-kompatybilna-z-magsafe-do-iphone-czarny-jr-zs240-71620.html

 

Wygodniej się odkłada tam telefon niż na tą półeczkę z ładowarką, a powietrze z nawiewu chłodzi telefon. 

Tak swoją drogą to BMW mogło dać nawiew powietrza na tą ładowarkę i przynajmniej w lecie nie byłoby problemu z przegrzewaniem.

Edytowane przez knrdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.